Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos hajlamaim vannak de...

Öngyilkos hajlamaim vannak de nem tudok elmenni pszichológushoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész szerintem olyan 2-3 éve keződött, akkor kezdtem el bántani magam, először csak így poénból próbáltam ki, máskor pedig a szüleim miatt. A szüleimről nem egészen tudom elmesélni mi is pontosan a probléma, vannak hogy hülyeségeket mondanak, lényegében náluk az élet a tanulásról szól, soha nem számított semmi se annyira mint a tanulás, jobban számit mint az hogy hogy vagyok vagy akármi, emiatt elkezdtem és aztán már a fene se tudja miért de csináltam, 2021 áprilisában volt egy öngyilkossági kísérletem, vagy valami hasonló, ami nem sikerült. Ekkor júniusban a szüleim meglátták hogy vagdosom magam, anyukám sírt, testvérem beszélt velem komolyan, bocsánatot kellett kérnem anyukámtól hogy nem miatta van, és meg kellett ígérnem testvéremnek hogy többet nem teszem, ami nem sikerült. Szeptemberben elvesztettem a legjobb barátomat, ennek hatására volt hogy gyógyszereket szedtem többet is, ismét öngyilkossági kísérlet érdekében, ugyanígy próbáltam egy másik módszerrel is (ritkább azért nem írom le nehogy valaki megpróbálja) viszont egyik se sikerült. Később decemberre jobban lettem habár 1-1 kisebb vágást okoztam magamon de nem durvákat. Eljött a 2022 szeptembere, új suli kezdése, jónak kellett volna lennie, viszont tudni kell hogy osztálytársam volt a párom (lány) és a legjobb barátom (11-12 éve az egyik legjobb barátom).

Ennek ellenére, a legjobb barátom egy másik lány mellé ült, és a párom is egy másik lány mellé ült, így én majdnem mindig egyedül ültem vagy olyan osztálytársakkal akikkel nem voltam annyira jóban. Külön csoportban voltam néhány órán mint a barátaim, ekkoris bekerültem egy 4-es csoportba, viszont oda soha nem tudtam beilleszkedni, teljesen másik banda, más témájuk volt, más emberekkel, amikor próbáltam behangolódni és megkérdezni hogy xy az ki akkor annyit mondtak hogy jaj senki, szóval ez így ennyi volt. A jegyeim nagyon leromlottak ami miatt a családomtól folyton jöttek a megjegyzések, év vége fele már azt is elmondta testvérem hogy anya azt mondta hogy egy probléma vagyok. Január 16.-án (2023) volt egy nagy veszekedésem apámmal a jegyeim miatt, és ez ismét elindította azt hogy vagdossam magam, és onnanstól folyamatosan csinálom, sokszor naponta. Év vége az egy borzalom volt, sokszor sírva mentem haza azért is mert úgy éreztem nincs senkim, és a jegyeim miatt is. Voltak neten barátaim, akik mindig ott voltak nekem, de valahogy nem sikerült soha jól éreznem magam. A párommal beszéltünk interneten meg hasonlók, habár a párkapcsolatunk nem volt olyan mint egy normális párkapcsolat. Elkezdődtek az öngyilkos gondalatim, és a terveim. Habár kísérletem nem volt, mindennap arra gondoltam, többször is. 2023 szeptemberében jobb lett a helyzet. A lány aki a párom mellett ült elment így én lettem a padtársa, ennek ellenére a jegyeim ugyanúgy rosszak maradtak de visszakerültem baráti társaságba ahol kellett volna legyek. Jobban kellett volna hogy legyek, hisz újra lett társaságom. És valahogy mégse.

Az önbizalmam sehol sincs, akárhányszor kapok egy rossz jegyet is azonnal az forog az eszembe hogy egy ilyen ember nem érdemli meg hogy éljen, hogy mit érek ha nem tudok teljesíteni. A gondolataim egyszerűen tönkre tesznek és nem tudok rajtuk változtatni. Próbáltam, de nem megy.

Öngyilkos gondolatok most is gyötörnek, ugyanúgy bántalmazom magam, és nem tudok jobb lenni.

A sulipszichológus elvileg nem túl jófej, ezért anyámnak elkezdtem mondani hogy önbizalomhiány miatt menni kéne pszichológushoz, annyit vágott rá hogy hát akkor vigyem el őt is, ezért muszáj volt mondanom hogy de anya többről van szó de nem mondhatom el különben magadat fogod hibáztatni, végül kiszedte belőlem hogy öngyilkos hajlamaim vannak, megölelt és ennyi. Közölte velem hogy apámnak is tudnia kell róla ahhoz hogy elmenjünk és na azt nem. Azt nem fogom tudni elmondani apának mert nem. És ennyibe maradt a téma, anya nem csinál semmit, habár elvártam volna tőle hogy talán akkor kevesebbet ordítozik velem, vagy esetleg megkérdezi néha hogy hogy vagyok de nem, ennyibe maradt és nem tudok mit csinálni, pszichológushoz menni se.



jan. 3. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Márpedig nem várhatod el, hogy anyád falazzon neked, és apád háta mögött szervezkedjen. Ezzel az egész házasságát kockáztatná. Bármennyire is nem tűnt eddig megértőnek, nem veszíthetsz semmit, neki is tudnia kell róla.
jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem várom el ezt, nem is mondtam. Annyit várnék el hogy ennek az információnak a tudatában valamennyire kifejezze hogy esetleg aggódik értem vagy hogy szeret. Mivel a mi családunkban a szeretlek szó soha nem hangzott még el, örülnék ha valahogy látnám hogy fontos vagyok számukra egy kicsit is, ha így van egyáltalán.

Valamint nagyon félek attól hogy csalódás leszek vagy hogy apám nem tudja mit reagáljon rá, félek hogy csalódás lenne mindenkinek ha én elmondanám és ez csak még jobban megadná az okot az öngyilkosságomra, és egyszerűen félek mindenki reakciójától.

jan. 3. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha már most öngyilkos akarsz lenni, mi lesz veled, ha valóban nehéz lesz az életed? Felnőttként, felelősségvállalással, munkával, családdal stb.
jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Először is, nagyon sajnálom a veled történteket...

Ismerős a helyzeted, nekem is olyan szüleim vannak, akiknek a tanulás a mindenük, a jegyek miatt rengeteg csesztetést kaptam.

A családi és a sulis körülmények (amiket most nem részleteznék) eredménye lett a nulla önbizalom, depresszió, szorongás és öngyilkossági gomdolatok. Ezek akkor lettek jobbak, amikor az egyetem miatt elköltöztem, vállaltam diákmunkákat, elkezdtem pszichoterápiára járni klinikai szakpszichológushoz, és sportolni.


Mindenképp pszichológusra lenne szükséged. A feszültségedet nem az önbántalmazásban kell levezetned, hanem találnod kellene valami mást.

Sportolsz esetleg? Súlyemelés, futás, kerékpár vagy zsákolás is megfelelne erre a célra. Nehéz elkezdeni, de a végén mindig rájössz, hogy megéri.

Ha inkább művészi lelkű vagy, akkor a szakemberek a festést (nem színezést, mert a lényeg az erőteljesebb mozdulatokon van, nem a precizitáson) vagy az agyag gyurmázást szokták javasolni.

Az is sokat segít, ha kiírod magadból az érzéseidet és a gondolataidat, ennek szintén terápiás hatása van. Füzetbe vagy laptopon egy lezárt fájlba. Így te is jobban átlátod az érzéseidet és a gondolataidat.


Mindenképp javasolnék egy beszélgetést a Kék Vonallal ( [link] Chaten, e-mailben vagy telefonon is fordulhatsz hozzájuk. A vonal végén felkészült szakemberek vannak, akiknek anonim módon kiadhatod a félelmeidet, a benned rejlő feszültségeket, az önbántalmazást és az öngyilkossági gondolatokat is beleértve.

Én chaten beszéltem velük párszor és csak jókat tudok róluk mondani, sokat segítettek.

jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Örülök és büszke vagyok hogy te így kijutottál:)

Én sajnos nem tudok sportra járni mivel a szüleim nem engedik, a jegyeim miatt.

A művészet nem igazán érdekel, itthon szoktam táncolni meg énekelni de nem nagyon csinál semmit, csak szeretem csinálni de ennyi.

Valamint nem tudom, szerintem én az önbántalmazást nem is a stressz miatt csinálom, nálam nem az van fejbe hanem az hogy ezt érdemlem, és saját magam miatt csinálom, a gondolataim szerint nem érdemlek mást, valamint még rosszabbat érdemlek.

Szoktam kiírni az érzéseimet akár barátoknak, akár jegyzetekbe de úgy aznapra elmegy ez a gondolat, de másnapra ismét ott van, és nem mindig van időm erre vagy kedvem.

A kék vonallal már beszéltem, először a pszichológus ügyében, ennek a hatására mondtam el anyámnak, később pedig a szüleimről, toxikus dolgokat realizáltam a beszélgetés közben, de rám valahogy nem volt nagyobb hatással, néha szoktam velük beszélni ettől függetlenül

jan. 3. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem normális ez a tanulás mánia a szülők részéről. Majd nagy leszel és megreformálod az iskolarendszert. Valami nem kerek ezzel ami itt megy. Csak próbáld jól érezni magad, szüleid véleménye ebben nem olyan fontos ők akarják hogy teljesíts de inkább legyél egészséges azzal többre mész. Szerinted mit kellene változtatni az iskolákban hogy ne legyen ennyi stressz? Vagy a szülők általában, mit javasolnál hogy változtassanak?
jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!