Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendszeresen vannak öngyilkos...

Rendszeresen vannak öngyilkos gondolataim; sokkal több fájdalmat látok az életben, mint örömöt; van, hogy teljesen megbénít a szomorúság. Hogyan lehetne ezt a problémát a legköltséghatékonyabban megoldani?

Figyelt kérdés

Gimis diák vagyok. Az iskolapszichológusunk más városba történő költözés miatt elhagyta az iskolát. Nem tudom, mihez kellene most kezdenem.


Rosszabb napjaimon egyedül a jövő boldogságának halvány reménye és annak gondolata tart életben, hogy az öngyilkosság a legönzőbb dolog a világon, hisz óriási, életre szóló traumát okoz egy egész családnak, meg közeli ismerősöknek is, amelyet mindenki elszenved csak én nem. Nem szeretnék én ilyet okozni senkinek, ha egy mód van rá.

A második érv tényleg nagyon erős érv ellene, úgyhogy minenkit megnyugtatok, nem kell tőlem még búcsút venni egy ideig (jelen állás szerint akár évekig is képes lennék fájdalomban élni, ha ez volna a célom), ettől függetlenül viszont sokkal szívesen magam mögött hagynám ezt a mentális kórságot, mint hogy sanyarú életem hátralévő napjait gyötrő fájdalomban és keserves szomorúságban kelljen tengetnem.


És itt is van a lényege a dolognak:

Sem én, sem a családom nem vagyunk valami gazdagok; az első pszichológus pedig, akit a neten találtam 20 000 forintot kérne óránként.

Hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy én is túltegyem magam ezen a kellemetlen nyavalyán, és ne menjen rá erre az egész családi vagyon sem?

Létezik esetleg valami TB-finanszírozású pszichológiai kedvezmény?

Nem vagyok jártas a témában.


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2023. okt. 10. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az öngyilkos gondolatok miatt, a háziorvosodtól kérsz egy sürgős beutalót pszichiáterhez, ő majd tud tb s pszichológushoz tovább küldeni.

2. Ugyanez, ha nem sietsz, beutaló nélkül is mehet, akkor időpontot kérsz magad a pszichiáterhez, aki továbbküldhet.

3. Megkeresed a Családvédelmi Szolgálatot, és ott kérsz segítséget. Náluk is van ingyenes pszichológiai ellátás.

2023. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriára többnyire nem kell háziorvosi beutaló, onnan kaphatsz elvileg tb-s pszichológusi segítséget.

Vitaminpótlás. Szedj komolyabb menbyiségű D vitamint, B1-et, eze kitűnő antidepresszánsok. Egyél sok húst és belsőséget (a belsőségek olcsöak), ezekben van sok tirozib, triptofán, vitaminok és nyomelemek.

Érdemes jódot is szedni (jod.hu)

Lényeg h nem kell rámennie a caláfi vagyonnak. Az álmaid is ibgyen vannak, a nesék is.

2023. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a közoktatásban tanulsz, ingyenesen mehetsz a járási pedagógiai szakszolgálathoz is pszichológushoz. Ha ott úgy érzik, hogy más jellegű segítségre (pl. pszichiáterre) lenne szükséged, akkor biztosan tudják, pontosan hova irányítsanak.
2023. okt. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!