Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lejárt szavatosságú Helex...

Lejárt szavatosságú Helex (Frontin klón) ugye nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Kifogytam a Frontinból, ma lementem az orvosomhoz, hogy felírjon új adagot. Az asszisztensig jutottam, aki közölte, hogy mivel 2023 áprilisában voltam ott utoljára, beszélnem kell a pszichiáterrel, mielőtt bármit kiír újra. Menjek vissza január 24-én. Mondom, addig 3 hét van még és addig gyógyszer nélkül legyek? Erre azt válaszolta, hogy igen… Emberséges volt nagyon… Hazajöttem és mindent feltúrtam, de csak másfél éve lejárt szavatosságú Helexet találtam. Gondolkodom rajta, hogy azt fogom bevenni, mert sajnos az állapotom miatt napi 0,25 mg Frontin egyszerűen kell, hogy ne szakadjon rám a szorongás és a pánikroham. Szerintetek mit csináljak? Bevehetem nyugodtan a Helexet, nem? Csak nem romlott meg…

jan. 3. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A Helex nem frontin klon, tovabba ugy hivjak ezeket, hogy generikumok - nem az eredetu szabadaknas gyogyszerek. A frontin sem az eredeti, az is "klon" egyebkent. Az "eredeti" (brand-name) amirol te beszelsz az a Xanax. Abbol lett frontinol kezdve helex generikum meg vagy 50 fele mas orszagokban.
jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos korrigálást. Közben találtam olyan bontatlan Helexet, ami "csak" fél éve járt le. Nem lesz semmi gáz, ha abból beveszek egy 0,25-ös mennyiséget, ugye?
jan. 3. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha a doki annyit irt fel, es fel eve jart le, max nem lesz annyira hatekony, de lehet, tarolastol fugg. Ezek ugye kristalyos kemikaliak, hore erzekenyek, napfenyre. Ha a nyari melegben napon hagytad meg ilyenek, akkor az ront az allapotan. Ha a melegben hagytad es nem raktad hutoben az is ronthat az allapotan. En szemely szerint amint jon a 30 fok hutobe rakom az osszes gyogyszerem.


Azt, hogy bevedd es mennyit az a sajat felelosseged.

jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Beveheted.
jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
Ugyanebben a helyzetben voltam és végül nem vettem be a lejártat, vettem a dm-ben nervenpflege-t, teljesen jó, bár azóta se tudtam lerakni, de legalább gyógynövényes.
jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel nem lesz bajod! A háziorvos is ki tudja írni amúgy, ez átmenetileg most megoldás lehet. A hirtelen benzo megvonás veszélyes lehet, tehát az asszisztens nem megvetően járt el. Legközelebb ragaszkodj orvosi konzultációhoz ilyen esetben. Emellett ez a terápia sincs rendben egyáltalán, SSRi kéne, nem benzo hosszú távon!
jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Veszélyes!! Ne vedd be!!!
jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!