Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan értessem meg magammal,...

Hogyan értessem meg magammal, hogy nem fogok elájulni?

Figyelt kérdés

Régebben pánikbeteg voltam, azt hittem folyamatosan, hogy meg fog állni a szívem. Emiatt 1-1,5 hónapig nem mentem suliba, sokat olvasgattam utána voltam 2 EKG-n (tökéletes) anyáekkal is sokat beszéltem aztán szépen lassan rájöttem, hogy ilyenre nagyon kevés esély van h ennyi idősen (akkor 17 voltam) megálljon a szívem. Így a rohamok megszűntek, be tudtam menni suliba stb.

Teljesen jól voltam néha rámjött kissebb pánik más okokból, de tudtam kezelni, idén szeptemberig.

El kellett mennem egy vérvételre (munka miatt), ahol megkérdezte a nővér, hogy vérszegény vagyok e és valahogy ez a kérdése miatt nagyon rosszul lettem, elindultam kifelé hatalmas pánikrohamom lett, alig értem ki a kórházból leültem a földre az után azt hittem végem lesz és el fogok ájulni.

Azóta ez annyira megmaradt bennem, hogy élhetetlenek a napjaim, suliba be sem tudok menni megint, nem tudok egyedül (néha mással sem) utcára menni rettegek, hogy újra ilyen lesz, itthon sem jó. Egyedül ha a párom mellett vagyok érzem magam jól.

1 hete kb elmentem pszichiáterhez, aki Helex nevű nyugtatót írt fel reggel 1 szemet. Egyenlőre még csak alszok tőle. De nem érzem túl jó megoldásnak ezt, ugyan úgy ájulás érzetem van és szédülök.

Adjatok légyszíves tanácsokat, hogyan értessem meg magammal, hogy nem fogok elájulni és ritka, hogy komoly bajom legyen 19 évesen.

Köszönöm ha elolvastad/elolvasta!



2023. ápr. 17. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Április van, idén még nem volt szeptember...

Amúgy meg pszichológus, ő meg tud neked tanítani pár technikát, amivel megelozheted a teljes panikrohamot, vagy enyhíteted a lefolyását

2023. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj el a háziorvosodhoz szédülékenységgel. Ő be fog utalni neurológiára, ahol csinálni fognak egy CT-t vagy MRI-t. Ha megvn az eredmény, és negatív, akkor megnyugszol, hogy semmi komoly problémád nincs.
2023. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. A szédülés/ájulásérzet tudom, hogy a pánik miatt van. Nyugodt helyzetekben egyáltalán nem jön, illetve nem forgó jellegű, inkább bizonytalanság érzet, tehát nem rendes szédülés ez.
2023. ápr. 17. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Pszicháter kell !!
2023. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!