Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "utálom az embereket", mi a...

"utálom az embereket", mi a valós háttere?

Figyelt kérdés

Nem kevés ilyen megjegyzésbe futok bele, van konkrétan 1 ilyen ismerősöm is, aki ezt mondogatja néha.

Na neki van egy olyan tulajdonsága, hogy: imád vitatkozni, provokálni másokat, lekezelően, kioktatóan hozzászólni emberekhez.


Szívesen segítettem volna neki, de....velem is pontosan ezeket csinálja, kb 1 óránál többet vele idegileg kibírni egy légtérben, eléggé megterhelő.


Van valami esetleg, ami nagyon "leszívhatja" az energiáit, ezért kimerült, ingerült, ideges?


De már fiatal korában is ilyen volt, amikor különösebb gondjai nem lehettek, hogy szeretett kötekedni, lenyomni másokat.


Sajnálom őt is, mert lehetne rajta segíteni, de kb csak a jóistentől fogadna el valami tanácsot, vagy valami földöntúli lénytől.


jan. 8. 11:10
 1/3 Psycho ***** válasza:

Csak olyan emberen lehet segíteni, aki akarja, hogy segítsenek neki. Nem erőltetheted rá a segítségnyújtási szándékodat másokra. Még akkor sem, ha kedveled az illetőt, s még akkor sem, ha teljesen jogos a felvetésed, hogy neki erre tényleg szüksége volna. Ameddig őbenne nem jelenik meg a motiváció, addig felesleges köröket futsz. Ezt érdemes megtanulni.


Hogy mi a valós háttere az ő viselkedésének, azt nem innen a "kanapéból" fogjuk megfejteni, de jól látod azt, hogy ennek oka van. Általánosságokat fogok mondani, lehet nála is igaz, de még könnyebben lehet, hogy nem.

Minden bizonnyal kora gyermekkori élmények, szocializációs problémák, rossz szülői attitűd/nevelés/minták az oka.

Az sem ritka, hogy a kemény, már-már agresszív, kötekedő "burok" mögött - tudattalanul - jelentős önértékelési problémák, önutálat van elfojtva, s ezt projektálja ki a külvilágra.

jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ráerőltetek bárkire bármit is?

Te meg azt tanuld meg, hogy olyat nem látsz bele egy kérdésbe, ami nincs...


A pszichológiához nem túl sok közöd van neked sem, ellenben 2 tonna frusztráció az nálad is érződik...


A kanapét meghagyom neked, mondjuk egy hozzáértőtől vártam választ, aki ért is hozzá.

jan. 9. 05:32
 3/3 Psycho ***** válasza:

"Ki mondta, hogy ráerőltetek bárkire bármit is?"

-> "Szívesen segítettem volna neki..."

-> "Sajnálom őt is, mert lehetne rajta segíteni..."

Te magad mondtad.


Aki a képernyő mögül akarja megmondani, hogy mi az ismerősöd baja, úgy, hogy életben nem találkozott vele, az meg nem szakember. Nem attól lesz valaki jó szakember, hogy 2 mondatból kikövetkeztet egy teljes élettörténetet.

De nyugodtan keresd meg azokat a kuruzslókat meg önjelölt bölcseket, akik beígérik a tutit. Javaslom az ezo kategóriát, ott jó sok ilyen van.

Csak aztán ne csodálkozz, hogyha később kiderül, hogy mégsem úgy van.


Én csak segíteni akartam Neked, de úgy tűnik, kettőnk közül nem én vagyok tele frusztrációval. Minden jót!

jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!