Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy mi magyarok...

Miért van az, hogy mi magyarok ha bajokban vagyunk, csak magunktól, vagy emberektől várjuk a segítséget?

Figyelt kérdés
Ha megfigyeljük a környező népeket, nagyságrenddel kevesebb a lelki baj, betegség mint nálunk. És magasabb is az életszínvonal. Élhetőbb az országuk mint a mienk. És hogy ők sokkal ISTENfélőbbek. Mi magyarok hozzájuk képest igen pogányok vagyunk. 1000 éve. Híresen ISTENkáromlók is vagyunk. Általában pesszimista bellítottságúak. Hitoktatók tapasztalják, hogy már gyerekeknél nagy az ellenállás ISTENnel szemben. Ha így folytatjuk, igazán jóra nem számíthatunk. Mit lehetne tenni?

jan. 10. 00:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Már írtam, ha nem kell a válaszom, jól láthatóan oda van írva, hogy Juhász Paci Laci. Ne olvasd el, ugord át. Nekem és másoknak meg a ti Istentelen, kirekesztő kommentetek nem tetszik. Nagy tévedésnek tartom a világnézeteteket, de hát itt a ti kommenteteknek is helye van. Azonkívül nem vagyok egyedül világnézetemmel, nagyon sok hívő ember van hazánkban, akik ugyanígy gondolkodnak. És miért a vallási rovatban filozofálgassak, mikor itt gyakorlati segítséget nyújthatok. A pasztorálpszihológiát egyetemen oktatják. Ne morgolódjatok, ha a fentieket figyelembe veszitek, elférünk mi egymás mellett. Sziasztok.
jan. 12. 01:30
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Hogy lehet valakinek ilyen nehéz a felfogása.... Nem bírod megérteni mi a gond igaz? Ha valaki ide tesz fel kérdést az orvosi szempontból vár segítséget, nem pedig vallási rizsát kér. Ennyi erővel a közlekedés részlegre miért nem mész, ha valaki megkérdi hogy cseréljen olajat bevágnád oda is imádkozz kettőt és terem olaj a motorba....

Aztán miért utálják sokan a vallási megszállottakat? Hát nézz tükörbe, ezért.

jan. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szia 12-es. Hallottál már arról, ha valaki beteg otthon vagy kórházban, lelkipásztort is szoktak hívni hozzá? És pszihiátriára is járnak be lelkileg segíteni hívő keresztyén lelkigondozók. Nem bírod megállni, hogy ne olvasd el a kommentjeimet? Pedig a kommentjeim többeknek tetszenek itt a gyakorin. Eszel olyan ételt, amit utálsz? Felveszel rongyokat neked tetsző ruha helyett? Ki sem állhatsz bizonyos zenéket, de csak azért is azt hallgatod? Ugye nem. Hát akkor ne olvasd el a kommentjeimet, ugord át nagy ívben, rá se nézz! Itt a gyakorin sokféle látásmódú komment található, még az ilyen fajta is, amit írok. Belefér és szabad. Na szia.
jan. 12. 02:07
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha önként kérik igen akkor hívnak hozzá, ennyire nem lehetsz értetlen.

Igen sokan szeretik azért vagy másfél pipás és azért pontoznak le mindig 0-ra.

Belefér helyett ajánlom figyelmedbe az oldal szabályzatát és azon belül az offolás részt. Legyél már képes felfogni, hogy az egészség részlegen nem vallási dolgokra kíváncsiak az emberek, komolyan menj be egy kórház várótermébe aztán állj neki ennyi erővel ott prédikálni, kb 5 percen belül vinnének ki a biztonságiak, vagy épp ha olyan helyen vagy akkor a gumiszobába.

Nem tudom ebben mi a nehezen felfogható dolog, ha vallásról akarsz írni, meg téríteni, akkor ott a vallási kategória az oldalon, ott senkit sem fog zavarni.

Tényleg örülj neki hogy nem jelentettem eddig pedig múltkor már írtam, ezt legyél már képes értelmezni, hogy ha valaki az egészség részlegre teszi fel a kérdést, akkor orvosi szempontból kérdi.

jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Szia 14-es. A depresszió lelki. Az életuntság is. És az öngyilkosságra vágyódás is. Hát akkor lelkiekhez lelkit. Összepasszolnak. Érted már?
jan. 12. 03:32
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre van a pszichológus és a pszichiáter, fogd már fel.
jan. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Szia 14-es. A kérdezők önként kérik a segítő kommenteket. ÉS vannak, akik örülnek, hogy kérhetik a jó ISTENt, hogy segítsen. Nem csak a gyakorin. Az életben sok helyen, sokan. Ne erőltess egy ISTEN-telen, pogány felfogást. A sokféle kommentből a kérdező majd kiválasztja, ami kell neki. Érted már, hogy a "gyakori" egy fórum. Ahol mindenféle válasz összejön.
jan. 12. 04:09
 18/25 A kérdező kommentje:
Ja, és képzeld el, vannak hívő keresztyén pszihológusok és pszihiáterek, akik a hozzájuk fordulóknak beszélnek a jó ISTENről, Aki segíthet rajtuk.
jan. 12. 04:16
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

Ezt kéne látni egy pszichiáternek komolyan. :D

Majd akkor ha egy kérdésben jelzik, hogy kérem papok és egyéb szentek is válaszoljanak akkor dobd be ezt a dumát, ha meg valami mentális betegségről kérdez akkor hagyd ha nem kér fel külön, hogy jöhet a szentbeszéd is.


Amúgy meg tudom nem megy az értő olvasás, de ha annyira szívesen látnák, akkor nem lennél mindig 0-ra pontozva mikor betolod valahova ezt a szent szöveget.

jan. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Szia 19-es. Ha profán írható, írható a szent is. Ha viszont kérdező kéri, hogy ne jöjjön a szent, hallgatok. Ti viszont nem kérdezők vagytok, hanem ugyanúgy kommentelők, ahogy én is. Így hát írok, akár tetszik nektek, akár nem. Mégegyszer, fórum, fórum, fórum. Tehát: mindenfélét bele.
jan. 12. 04:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!