Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tartott nektek...

Mennyi ideig tartott nektek az anorexia kezelése pszichiátriai osztályon?

Figyelt kérdés

1. Hány kiló és milyen magas voltál bekerüléskor? Hány éves voltál a kezeléskor?

2. Hány kiló hízásnál engedtek ki?

3. Tudtad tartani a fél kiló hízást hetente?

4. Mit csinálnak, ha valaki nem eszik ott sem és nem hízik?

5. Kiengedés után tudtátok tartani a súlyt vagy újra fogyás lett a vége?


A lányom (17 éves) ma kezdte a kezelést. Nagyon aggódunk érte. Tudjuk, hogy jó helyen van. A legnagyobb félelmünk, hogy ott hízik és a kinti életben újra minden a régi lesz és visszakerül.


jan. 10. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem voltam az sose,viszont van egy pár gyógyultnak számított barátom.Sőtt voltam is bent többször és láttam mi folyik ott.Személyfüggő hogy ki meddig van bent,olyat is ismertem aki 3 hónapot volt bent mert nem hízott(hangsúlyozom hogy ez a legvégsőbb eset)A többiek akkor mentek ki amikor híztak annyit hogy megfelelő legyen.

Ahol én voltam ott nem volt olyan hogy valaki ne enne,mindenkinek kötelező volt.Aki anorexia miatt került be az mellé odaültek és nézték ahogy eszik,rászoltak ha kellett.Előtte kimérték neki/kiszámolták hogy mennyit eszik stb.

jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap bentfekvés, előtte hosszas járóbeteg kezelés.

1. 172 cm magas voltam, a súlyom 40 kg alatt, pontosan nem tudhattam. 18 éves voltam.

2. Nekem nem határozták meg, hogy x kg-nál kiengednek, csak látniuk kellett hetekig, hogy képes vagyok önállóan enni. (végül 5-6 kg többlettel jöttem ki, de bekerüléskor extrém módon ki is voltam száradva, így ennek valamekkora része víz)

3. Az első hetekben nem, még fogytam is, utána igen.

4. Nazogasztrikus szonda. Ki lehet bírni, nekem jobban fájt az, hogy ezáltal tápanyag jut a szervezetembe, mint maga a behelyezése(k), de azért érdemes elkerülni.

Sokkal jobban kontrollálhatod az étkezésed, ha szájon át eszel, megrágod,lenyeleled az ételt, mintha csak egy csövön keresztül belédnyomják.

5. A hirtelen szabadság miatt először megcsúsztam kicsit, de utána rájöttem, hogy ha nem akarok visszakerülni abba a kórházba, márpedig nagyon nem szeretnék, akkor muszáj lesz tartanom.


Ez viszont nem jelent semmit, ez egy tapasztalat a több ezer közül, mindenki máshogy éli meg ezt a folyamatot. Ismerek olyat, aki 5-6 hónapokat volt bent, egymás után több kórházban mindenféle gyógyulás nélkül, de olyat is aki 'spontán' meggyógyult orvosi segítség nélkül (nagyon! melyről).

Lehet, hogy összefüggésben van azzal, hogy mi(k) húzódnak meg a háttérben, esetleges komorbid zavarok.

Jobbulást kívánok, és kitartást, tudom hogy a betegnek és a családjának is nehéz, de előbb vagy utóbb minden rendbe fog jönni!

jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig se ki, se be. Látogató az utolsó pár hétben talán.

21eves voltam. 165cm 28kg

Már a bekerülés után pár nappal fogytam tovább így gyomorszondát kaptam.

Ágyból nem tudtam kikelni, de nem is engedték volna.

Előírják a tápszert napi 3-4db legalább, azt ellenőrzik nagyjából megiszod e.

A fel kiló nem vészes, en úgy emlékszem nekem 1 volt a kikötés.

En fogytam is bent, akkor jöttek a szigorítások (nincs telefon, cigi, nem mehetsz ki a korterembol stb).


Kikerülés utan kötelező az ambuláns terápia, sulymeressel egybekötve, így ha fogy visszakerül.

Nekem a benti idő konkrétan semmit nem segített mentális alapon. Felhizlaltak, de nulla terápiás értéke nem volt.

Megkerdezhetem melyik kórház?


Egyébként kitartást nektek, nem lesz egyszerű most sokáig..

jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3-as, hogy vagy azóta?
márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!