Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az összes ssri gyógyszer hízlal?

Az összes ssri gyógyszer hízlal?

Figyelt kérdés

Nekem is ilyet kéne szednem (pszichiáterhez járok), de akárkitől kérdeztem, aki szedte, azt mondta, hogy hízlalt, sokszor 1 hónap alatt is felkúszott 10kg.

Én meg ha valami, amit egyáltalán szeretek magamban és ami miatt még értékesnek tartom magamat, az a csinos, vékony alakom.


jan. 11. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%

Nem kéne ilyet szedned! Csak az orvos szerint, de a pszichiáterek szerint az emberek 99%-a beteg, csakhogy tudjon gyorsan valami gyógyszert felírni, tudom miről beszélek, voltammár ilyen helyen sajnos.


A kérdésre visszatérve, nem, egyáltalán nem hízlal egyik sem bárkit, van akire pont fogyással, tehát testsúlycsökkenéssel hat.

jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Ne szedd azt a szart.

Keress egy jó pszichológust, terapeutát.

jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Önbizalomhiányra tényleg nem gyógyszert kell szedni. Mi a panaszod, amivel orvoshoz mentél?
jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem önbizalomhiányra szedném, csak az is van, és egyedül az alakomat szeretem, jó lenne, ha meg tudnám tartani a “csinibabaságomat”, mert legalább az ad egy kis önbizalmat, hogy jól nézek ki.

Az orvoshoz pedig szociális helyzetekben való szorongás (szociális fóbia), és depresszív tünetek miatt mentem. (Lehangol a napfény, ha tennem kell valamit, alvászavaraim vannak, sokszor érzek megmagyarázhatatlan pánikot (szívdobogás, hányinger.), nincs életkedvem.

jan. 11. 19:29
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem hizlalt. Fussál mellette kétnaponta 1 órát és akkor nem hízol. Legalábbis rendszeres mozgás szükséges, bár amúgy se hízlalt egyáltalán, viszont van akinél okozhat megnövekedett étvágyat.
jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha működik akkor közvetetten el tudom képzelni, hogy hízlal. Mert a szorongás meg elveszi az étvágyat. Bár én inkább lennék jól és kicsit híznék (mert akkor azt még mindig leadhatod)
jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Nálam ilyen mellékhatása nincs. 1,5 éve szedek ssri-t. Most az elmúlt időszakban kifejezetten arra gyúrtam, hogy +2-3kg-t hízzak. Étvágyat nem emelet, hanem csökkentett. De nekem a szorongástól voltak falási kényszereim. Mindenesetre genetika is nálam, hogy bármikor bármennyit és nem hízok.

Nálam fizikális mellékhatásként hasmenést okozott.

jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem biztos hogy hizlalni fog, vagy emeli az étvágyad, nem mindenkinél van így.
jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-hez hasonlóan nálam is hashajtó hatású, de csak enyhén (gyorsabbá teszi az emésztést), ami még kedvező is.
jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Gyógyszerek drogok, ugyanúgy vannak káros mellékhatásai. Nem fog javítani semmit, csak egy pillanatnyi segítség.

Ne szedd, inkább keress normális pszichológust.

jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!