Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez panikroham volt?

Szerintetek ez panikroham volt?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nincs túl jó kapcsolatom minden nap veszekszünk, kiabalunk. Naponta többször. Ez kicsit megterhelo lelkileg nekem sokszor érzem magam rosszul.

Egyik nap is szintén ez volt kiabált velem aztán szánalmasnak nevezett. Én elsirtam magam, amiből aztán az lett hogy nehezen vettem levegőt, hangosan lelegeztem, és egyfolytában sírtam. Ez nagyjából egy óráig tartott ez a nehézlégzés és folyamatos sírás, aztán meg egy két óráig pityeregtem, egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Nagyon ilyeszto volt....

Az a kérdésem hogy akiknek esetleg volt már panikrohamuk vagy valami hasonlójuk: ez panikroham volt vagy micsoda?



jan. 15. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Ez az volt
jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát, a panikroham nem tart órákig, csak pár percig.
jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Valószinüleg pánikroham volt. Nyugodj meg, normális ha nagy ritkán egy egy nehezebb időszakban elkap. Ha viszont gyakori jelenséggé válik (havi min. 3) akkor érdemes szakértő segítséget keresni.


Vannak légzési technikák, érdemes ránézni és nyugalmi állapotban begyakorolni

jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem volt pánikroham. A stressztől kapkodtad a levegőt, ettől alakult ki a nehézlégzés, mert nem tudtál megnyugodni.
jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem, a pánikroham nem arról szól hogy rossz kedved van és sírsz. Az mint a nevében is benne van pánik, félsz, és fizikailag is rosszul leszel.


" A pánikroham intenzív félelem vagy diszkomfortérzés hirtelen hulláma, amely 10-15 percen belül tetőzik, és az alábbiak közül legalább négy tünettel jár együtt: heves szívverés, izzadás, reszketés vagy remegés, légszomj, fuldoklás- vagy fulladásérzet, mellkasi diszkomfort- vagy fájdalomérzés, hányinger, hasi diszkomfortérzés, szédülés vagy ájulásérzet, hidegrázás vagy hőérzet, zsibbadás vagy bizsergés, a realitás hiányának érzése (azaz a páciens a külvilágot nem valóságosnak éli meg), vagy annak érzése, hogy „elszakadt önmagától”. Előfordulhat az is, hogy az ember kívülről látja magát, illetve attól retteg, hogy megőrül. De akár a kontrollvesztettség érzése vagy halálfélelem is kísérhet egy pánikrohamot. "


A nehézlégzés meg a sírás nem pánikroham. Nekem ilyen kb hetente van. xd De pánikrohamom eddig csak 2x volt. Teljesen más.

jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Akkor még tudnátok mondani hogy ezt hogy hívják ha nem panikroham?
jan. 15. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Simán csak szomorú voltál az anyaddal való vita miatt és most nem sikerült gyorsan tuljutnod rajta. A vilagon semmi bajod nincs, nyugi.
jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Maneko válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de pánikrohamom volt már. Én azt mondanám, hogy egyszerűen csak kezd az idegeidre menni a stressz, amit a veszekedések okoznak, és lassan arra a szintre jutsz, hogy nem tudsz az ezáltal felgyülemlett feszültséggel megküzdeni. Nyugodtan keress fel egy dokit, hátha tud tanácsolni rá valamit. Személyes tapasztalataim következnek a pánikrohamról:

A pánikrohamot elég gyakran kíséri halálfélelem, vagy a megőrüléstől való félelem. Na most, engem az utóbbi kínzott. Viccen kívül, mikor rajtam volt, én szentül hittem, hogy ha lefekszem aludni, valaki más kel fel a testemben. Komolyan. Igen, tudom, hogy baromság. Tudtam akkor is, csak nem sikerült az infónak bejutnia az agyamig. Csak keringett körülötte, mint a Hold a Föld körül, látni láttam, de ennyi.

Testen kívüli érzés - néztem a kezem, és nem bírtam felfogni, hogy igen, az az enyém. Nem tudtam, hogyan érezzem saját magamat magamnak. Csak járkáltam fel-alá a lakásban, mint egy holdkóros. Mintha az elveszett önmagamat keresném. Talán tényleg azt is csináltam.

Menekülési kényszer - elborított egy "ki-kell-jutnom-innen" érzés. Mintha veszélyben lennék - nem voltam egy percig sem. És csak még rosszabb lett, mikor emlékeztetni próbáltam magam, hogy nem kell futnom sehova - mert az én "beteg" agyam eltorzította arra, hogy "nincs hová futni".

Egy idő után csak feküdtem a földön, és úgy kapkodtam a levegőt, mint aki a pánikroham hullámaiban szó szerint fuldoklik.

Nem tudom, mennyi idő volt, de nem tartott sokáig - ha tippelnem kéne, maximum negyedórát mondanék. Elmúlt, és még az ellenségemnek se kívánom. És azt se tudom, mi válthatta ki. Asszem ez utóbbi is tipikus tünete a pánikrohamnak.

jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszonom akik válaszoltak, sokat segítettek. Akinek még panikrohamai vannak azt kívánom minél előbb szűnjön meg<3
jan. 15. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!