Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ADHD-ban...

Lehetséges, hogy ADHD-ban szenvedek? Ha ezzel tisztában lenne a párom, az segítene a kapcsolatunkon?

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek, de nehezen tudom hosszan fenntartani a figyelmet. Ha bekapcsolom a TV-t, 2 perc múlva már a telefonomon lógok. Ha mond valamit a párom, gyakran észre sem veszem, vagy 2 perc múlva már azt sem tudom miről volt szó. Egyetem alatt rohadt önbizalomhiányos voltam, és hogy bizonyítsam, én képeses vagyok erre, heteket tanultam olyan vizsgákra, amire mások pár napot. Így sem emlékszem semmire kb.


Párom mindig kiakad ha mind valamit, es ket perc mulva visszakerdezek, mert nem emlekeztem.



jan. 17. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt nem fogunk tudni távdiagnózist adni.

De azzal nem veszíthetsz sokat, ha elmész egy szakemberhez, és felveted neki (csak pénzt, de szerintem megéri).

Ha valóban ez a probléma, akkor perszem segíthet, ha tisztába kerül vele a párod.

De ha nem áll fenn a kórkép, akkor is kéne erről beszélni, mivel az mindenképp igaz, hogy nem bántásból vagy vele figyelmetlen, és nem az a helyzet, hogy nem szereted, nem érdekel.

jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is vn mentális betegségem, de ez max. magyarázat lehet, mentség nem.
jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%
Eloszor diagnozis kene, utana kene kozolni vele. Amugy ennyitol meg nem leszel ADHD-s, ez sima erdektelenseggel is hozni lehet, legfeljebb nem vagy tudatos ra.
jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sokaszorbazt erzem,megirok egy emailt, egy perc mulva a telomon logok. Vagy hogy tokre motivalatlan vagyok. Lefekszem az agyba, de 10 perc mulva mar kelek is fel, mert hogy ezt nem engedhetem meg magamnak.
jan. 17. 15:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi még nem elég a diagnózishoz, nem feltétlenül ADHD. Menj el szakemberhez, majd ő megmondja.
jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen, de menj el kivizsgáltatni és meglátjuk, hogy mi lesz max kérhetsz rá gyógyszert...viszont ezeknek sok mellékhatása is lehet...mint pl a depresszió
jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság rengetegen csak simán figyelmetlenek vagyunk, mert mindenhol új inger ér.


Próbáld ki, hogy 24 órán át nem nyúlsz a telefonodhoz. Aki keresne, annak előtte szólsz, hogy nem leszel elérhető.


Olvass, lehetőleg ne ebookon, vegyél pár keresztrejtvényt vagy sudokut. Netflixezz, vagy netezz, de bármibe lefogadom, hogy laptopon nem fogod ugyanazokat az oldalakat behozni. Keress olyan tevékenységet, amihez mindkét kezed kell. Próbálj mondjuk sütni vagy kötni. Csak próbálj, nem kell sikerülnie.


Én direkt elteszem a telefonomat messzire, ahol nem látom. És jé, tudok figyelni, és izgalmas, amit nézek a tévében, csak azért nem tűnik annak, mert a fele sztorit nem fogom fel, mert a pinterestet pörgetem.

jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáltasd ki magad, elég macerás és ha magánban csináltatod, akkor drága is, az államira pedig nagyon sokat kell várni. Ha tényleg adhd-s vagy, akkor van rá gyógyszer, de érdemesebb terápiára járni, mert a gyógyszerek csak ideiglenes megoldást jelentenek, idővel elvesztik a hatásukat.
jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De ezek lehetnek depresszió tünetei is, de ha elmész kivizsgálásra, úgyis mindenről kikérdeznek. Gyerekkorodtól kezdve, mert ezzel születik az ember. Gyerekként is figyelemetlen voltál és nem tudtál koncentrálni?
jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem feltetlen. Inkabb nehany eve jott ez elo. Most 29 vagyok
jan. 17. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!