Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sématerápiát csak klinikai...

Sématerápiát csak klinikai szakpszichológus vagy “mezei” okleveles pszichológus is tarthat?

Figyelt kérdés
jan. 18. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő és egyik sem, attól függ, kinek van ilyen képzése! Nem a klinikusi szakvizsgától függ.
jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előzőhöz, Szóval tarthat mezei is ha van séma terapeuta képzése.
jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Dehogy tarthat mezei pszichológus sématerápiát...

A sématerapeuta képzésre csak pszichiáterek, klinikai szakpszichológusok és pszichoterapeuták jelentkezhetnek.

jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Sématerápiás szemléletben dolgozhat okleveles pszichológus. Mindegyik igazából a megnevezés (sémakonzultációnak hívják), ami azoknak van, akik nem igényelnek klinikai kompetenciákat, de a szemlélet mégis szükséges
jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#4 Mit gondolsz van annyira kompetens ő is a témában vagy mindenkeppen érdemes klinikai szakpszichológust keresni?

jan. 22. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a problémától függ. Ha sok területet érint, magánélet, mentális egészség, érzelmi labilitás, kapcsolatok, önállóság, kötődés, munkahelyi teljesítmény stb (amelyek pl. egy személyiségzavar, vagy enyhébb fokú zavarnál fennállnak) akkor mindenképp érdemes klinikushoz menni. Ha kevesebbet, max 2-3-at akkor bőven elég sima okleveles pszichológushoz menni.
jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod.
jan. 22. 15:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sémakonzultácion voltam és rengeteget segített :) nem kellett terápiás ellátás, csak sima pszichológus
jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5 évig jártam pszichológushoz de a jó beszélgetéseken kívül nem gazdagodtam semmivel, valószínű nekem csak egy összetettebb sématerápia segíthet.
jan. 23. 10:48
 10/11 A kérdező kommentje:
A héten voltam és mint kiderült valóban mezei pszichológus is tarthat, szóval ide se megyek többet…nem bántani szeretnék senkit csak úgy gondolom mélyebb tudásra van szükség egy ilyen terápiához.
jan. 26. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!