Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális ha máshogy látom...

Az normális ha máshogy látom magam a tükörben/ fényképeken?

Figyelt kérdés

Általában ha átöltözöm vagy magamra nézek nem látom magam kövérnek, pont ma este volt, hogy gondoltam beállok a tükör elé és annyira ocsmánynak láttam az egész testem, mindenestül, azonnal le akartam fogyni, mert láttam, hogy van hasam és rendesen úgy éreztem, hogy meghíztam, ha nem is vagyok az a nagyon kövér, vékonynak sem érzem magam.

De tesi öltözőben viszont nem láttam magam kövérnek. Csak ha oda álltam a tükör elé.

Minden osztály társam és családtagom azt mondja nem vagyok kövér, viszont annyira rodndának tartom magam

Eddig pont az volt, hogy ha tükörbe néztem kevésbé láttam magam rondának mint mondjuk a fotókon. De most már mindenhol annak látom magam.

És úgy érzem sose lesz szép és tökéletes alakom, a mellemet is utálom mindenem. És nem értem mi bajom van, eddig semmi bajom nem volt a testemmel, csak az, hogy nagyon alacsony vagyok.

És ma hirtelen nagyon megváltozott a véleményem. Szerintetek ez normális?

Testképzavar vagy tényleg csak rájöttem, hogy ronda vagyok?



jan. 18. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem testképzavarod van és ez a dolog csak a fejedben létezik hogy ronda vagy meg kövér.Ha másik is azt mondják hogy vékony vagy és te csak te látod magad kövérnek akkkr ez a dolog a fejedben létezik.
jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem minden kamasz lány átmegy ezen. Ez még nem betegség, de pont emiatt sminkelnek a nők, hordanak push up melltartót, vadabb esetekben plasztikai műtétekre járnak és a vége ugye a testképzavar, ami már betegség. Nem vagy ronda, hanem csak keresed a magyarázatot, hogy mitől szorongsz, mitől érzed magad úgy, ahogy. A kamaszkori hormonális változások az egyik ok.
jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!