Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ez OCD-nél?

Mennyire normális ez OCD-nél?

Figyelt kérdés
Harm OCD-m van már 2 éve lasssan, és most már nem szorongok rajta még ha az illető mellett is ülök, hanem azon szorongok, hogy miért nem okoz szorongást a gondolat. Ez egy ilyen végeláthatatlan körré fog válni?

jan. 19. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez is alakulhat kényszergondolattá. Érdemes lenne szakemberrel beszélni (ha nem jársz már alapból), ő tud segíteni, hogyan tartsd kordában ezeket.
jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Jártam szedtem gyógyszert is azt letettem meg pszichológusnál se voltam egy ideig, mert minimálisak ezek, és el is múlnak hamar. Csak ez "ijesztett" meg kicsit most. De lehet csak ki vagyok merülve azért.
jan. 19. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyesmi is előfordulhat. Nekem ugyan generalizált szorongásom van, de előfordult már velem, hogy jobban vagyok, vagy furcsállom, hogyha épp nem szorongok egy eseményen.

Elgondolkodom, hogy én most miért vagyok jobban, csak nem tán hangulatingadozás? Végül oda jutok ki, hogy biztos azért vagyok jobban, mert Bipoláris depressziós vagyok vagy van más hangulatingadozással kapcsolatos betegségem. Közben meg csak a szorongás indult el megint, más betegségem nincs. Nem mutatok különösebben más tüneteket, ami erre utalna, szóval "csak" szorongás. Ez ilyen.

jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jártam hasonló cipőben. Egy idő után az ember elkezdi a saját gondolatait figyelni és ellenőrizni, hogy nem jut-e eszébe valami kényszer. Aztan megijeszti magát, hogy normális-e ez az önfigyelés, vagy ez is OCD.

Ezt fogadd el, a gyógyulás utolsó fázisa. Lehet, hogy az OCD-re emlékeztet, de minden gondolat normális. Egy óriási trauma volt az OCD, és persze, hogy az ember résen van, nehogy kezdődjön, és elemzi, hogy most miért nem jut eszembe ez vagy az, mit csinálok, hogy most nem stb.

Ha a pszichológusnál tanultál kioltó technikákat a harm gondolatokra, ugyanazt a technikát használhatod erre a szorongásra is. Kognitív viselkedésterápiára jártam, és még jártam akkor, amikor ez a rész jött. De a végén ez tényleg már csak félévente fordult elő. Azért rendesen elmolyoltam vele egy-két napig (tudjuk, hogy megy ez...), de egyre rövidebb ideig.

Jól látod: ha valaki kimerült, rossz napja van, akkor jön ez, de egy idő után már tudni fogja az agyad, hogy csak átmeneti és nem ijeszted meg magad vele. Nem válik végeláthatatlan körré (bár most ettől félsz), ha hagyod megtörténni, hagyod magadat szorongani rajta. Tudod, "ússz vele", és majd elmegy magától.

Nagyon örülök, hogy már a végén vagy, és szorítok neked!

egy "sorstárs"

jan. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Bocsi hogy most válaszolok már elolvastam aznap is, csak sok volt a munka mostanság. Köszönöm szépen a jó tanácsokat nagyon jól esik, hogy nem érzem magam egyedül a bajban. Azóta kicsit enyhült a stressz, bár gyakorian visszatér, de úgy döntöttem hogy a gyógyszert már nem is, de a pszichoterápiát újrakezdem, hisz hosszútávon biztos jó hatással lenne rám ismételten. De már csomó gondolatot el tudok engedni, csak sajnos mindig vannak új dolgok is amin tudok stresszelni elég erőteljesen főleg ha nem aludtam ki magam, ki vagyok merülve, éhes vagyok akkor ezek mind jobban előjönnek már észrevettem. A kioltó technikákat még konkrétan nem gyakoroltam be magamnak fejlesztettem ki dolgokat amik enyhíteni tudják a szorongást, és nem xanaxnak hívják azt pedig valljuk be sajnos az a leghatásosabb nálam is, de gyógyszerfüggő nem akarok lenni. Drukkolok én is neked, hogy megszűnjön teljesen ez a szar végleg!
jan. 26. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!