Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosnak lenni? Mentálisan?

Orvosnak lenni? Mentálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Orvos szeretnék lenni, de a családom nagyon nem támogat ebben. Folyton csak azt hallom mindenfelől, hogy aki orvosnak megy az tanul 20 évet, folyton csak dolgozik, nincsen élete, ide-oda helyezgetik, pszichés problémáik vannak, undorító emberekkel van dolguk, stb.

Szüleim ismernek egy orvos házaspárt, főorvosok és állítólag megtiltották a gyerekeiknek, hogy orvosira menjenek pont az imént említett dolgok miatt.(ezeket tőlük hallották)

Eddig nagyon szerettem volna orvos lenni. Tényleg így áll a helyzet? Tényleg nincsen élete, csak majd 50 évesen, ha gürüzik 30 éven keresztül? Elsősorban ha van, akkor olyanok véleménye érdekelne, akik bene vannak a szakmában.

(plasztikai sebészet, patológia, állatorvosi, szülészet illetve kardiológus voltak amik eddig érdekeltek)



jan. 21. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része 65 éves koráig dolgozik.

Nagyon nem mindegy, hogy szereted-e a munkádat majd, vagy sem.

Neked is csak egy életed van, csináld azt, amit szeretnél!

Ápolónő vagyok, mi is tanulunk folyamatosan, másképp nem dolgozhatnánk, de tanulni jó! Nagyon érdekes és értékes világ az egészségügy, s nem csak a mi szakmánkban van állandó változás, nyilván más szakmában is. Covid alatt 4 helyen dolgoztam, és tanultam belőle.

Sok sikert kívánok!

jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni te fogsz és nem a szüleid, azt csináld amit szeretsz de azt kitartóan. Mindig van B verzió ha idővel rájössz hogy nem neked való. Azt hogy egy döntés az jó-e a jövő fogja megmondani.

Még lehet a szüleidnek is segíthetsz, hiszen ez segítő elhivatott szakma.

jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Az orvosi nem simán szakma, hanem hivatás. Akinek nem az, az szenved vele.
jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem a szüleid elvárásainak kell megfelelned, hanem saját magadnak. Ha neked ez az álmod, akkor ez az utad. Fiatalon az emberek hajlamosak túlidealizál szakterületeket, az orvoslás is ilyen. Aki nem ebben dolgozik néha fel sem fogja, hogy itt nincsenek ünnepnapok, hétvége, szabadság amikor szeretnéd. Dolgozni kell éjjel, nappal, hétvégén, karácsonykor látás vakulásig. Ez egy áldozat. A másik áldozat az, hogy 6+x (3-6) évet tanulsz azért, hogy ÖNÁLLÓAN dolgozhass. Magánéletet kialakítani mellette nem lehetetlen, viszont nem is annyira egyszerű, mondjuk ez szakterülettől is nagyban függ. A másik árnyoldala a szakmának az, hogy nem mindig beteg hálás és kedves, lesz aki csúnyán fog beszélni, fenyegetni, hálátlanul fog távozni.


A negatív összefoglalóm ellenére, ha neked ez a vágyad akkor csinálni kell. Én és a férjem ezt választottuk, csináljuk minden egyes nap, rengeteg időnket elveszi, de minden egyes nap úgy érezzük, hogy mást nem tudnánk csinálni. Tanulni pedig minden szakmában elvárás, ha nem szeretnél lemaradni.


A te döntésed, hogy mit kezdesz az elkövetkezendő 40 éveddel amit munka címszó alatt fogsz eltölteni, úgyhogy senkire ne hallgass, csak a szívedre!

jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!