Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jógázni szeretnék, de olvastam...

Jógázni szeretnék, de olvastam róla, hogy mentálisan káros is lehet, van ezzel kapcsolatban negatív tapasztalatod? Ismerősé

Figyelt kérdés
Képekről, látomásokról beszélnek, amik ijesztőek is lehetnek. Nem szeretnék semmi ilyesmit átélni, csak nyújtani, lazítani, relaxálni, befelé figyelni.
jan. 5. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok szerintem nem jógáztak, hanem be voltak lőve.
jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jóga volt ez? Engem is érdekel! :D
jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Kitalalom: valami vallaskarosult hitgyulis vagy jehovista etetett ezzel a b.romsaggal.


Nem, nem igaz, magatol a jogatol biztosan nem lesznek skizoid kepzelodeseid.

jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

...

Írd be youtubera, hogy kezdő jóga. Ki fog adni 10-15 perces videókat, emelgeted a lábad meg a karod benne,próbáld ki. Volt már pl attól látomásod, hogy levettél egy könyvet a polcról, vagy a kukába dobtál egy almacsutkát? Ha igen, nem ajánlom a jógát se. Ha nem, akkor hajrá.

jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem a 10-15 perces youtube videókra gondoltam. Egy jóga óra a legtöbb helyen 1,5 óra ahol irányítod a légzésed és extra módon koncentrálsz a testedre, hogy eltudd végezni a feladatot, meditatív állapotba is kerülhetsz.

A kundalini jógát sose próbálnám ki, több beszámolót olvastam, h kb. becsavarodtak tőle.

De a sima jógától én sem gondolnám, hogy gondot okozna, köszönöm a megerősítést.

jan. 5. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

hát egy kezdő jógázó sztem nem fog ilyennel találkozni, úgyhogy kezdd el nyugodtan, max abbahagyod, ha hallucinálni fogsz.

Lehet, hogy arról beszélt az a szöveg, hogy meditálás közben kicsit megváltozik az agyműködés és irracionális dolgokat is érzékelünk, én pl. MBSR közben úgy láttam, hogy mozog a minta a szőnyegen. De ez nem káros, seggfej, aki ezt írta. De ha nagyon parázol, akkor van 900 féle másik torna, amiben nyújthatsz.

jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!