Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szedem a gyógyszereket,miér...

Ha szedem a gyógyszereket,miért vannak még mindig rohamaim?

Figyelt kérdés
pánikbetegségre szedett gyógyszerek: olanzapin,citalopram és frontin. már közel 3 hónapja szedem őket és még mindig vannak pánikrohamok.

jan. 23. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Elméletileg már el kellett volna múlnia, a Frontint még meg lehet szokni sajnos az nem nagyon megoldás általában de az Olanzapin az kiirt minden érzelmet az agyból

Az elején azt se tudtam mi történik velem, nem találtam az egyensúlyom, nem kaptam levegőt, erős szívverés, remegő lábak

Ment ez egy darabig csak amikor már jön két nő az úton én meg férfi létemre neki kell dőlnöm a falnak mert elesnék tőlük annyira féltem tőlük meg a 30 fokban melegítőban hajnal háromkor a sürgősségin ültem, hogy a hideg rázott hullafehéren akkor mondták, hogy ez pánikroham

Én az életben nem is hallottam arról mi az a pánikroham

Ezt tudtam kontrollálni az elején napi kétnaponta 1X0,25 Frontinnal de utána egyre több és több kellett

Majd beutaltak phszihiátriára, utána egy évre rá ismét és akkor nekem irtak fel Ripedont amit elkezdtem szedni de éreztem már a harmadik nap, hogy itt változnak a dolgok csak nem tudtam, hogy mi változik

Egyébként rendkívűl súlyos pánikrohamaim voltak 3 hónap alatt elkezdtem őszülni és ma is már 15 évvel öregebbnek nézek ki körülbelül mint amennyi vagyok a sok ősz hajszál miatt

1,5mg Frontint szedtem de csak rosszul voltam egy idő után úgyhogy ezt megemelték 3mg Frontinra az évekig elég volt

A Frontin után jött a Ripedon majd felirtak Olanzapint amit 5-ösben kezdtem el szedni azt szedtem 5 évig majd azt felemelték ismét állapotrosszabbodás miatt 20mg-ra ami a maximális adag


Nem tudom mennyiből mennyit szedsz?

Elméletileg 3 hónap alatt már el kellett volna múlnia a rohamoknak, az Olanzapin egy súlyos gyógyszer, az már antiphszihotikum nem nyugtató

jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként kb 5 év használat után abba kellett hagyni az Olanzapint olyan súlyos mellékhatások gyötörtek miatta mert hiába szedtem olyan volt mintha felerősítette volna csak a rohamokat, erős egyensúlyzavar és már neurológiailag is jól látható remegő lábbal járt a szedése ha stressz ért, úgyhogy le kellett tennem

Kipróbáltunk vagy 6-8 fajta antiphszihotikumot de mindegyiknél ugyanaz a mellékhatás jelentkezett és mindegyiknél másmilyen az alapvető mechanizmus valamelyik erősebb valamelyik gyengébb szóval ott is embere válogatja kinek melyik a jó

Nekem az Olanzapin volt az ami tűrhető volt de összességében nem voltam jól attól sem, sok volt a felesleges mellékhatás

Kiégett az agyam érzelmileg és komplett idegbeteg lettem a sok gyógyszer váltástól

Azóta nincsenek ilyen panaszaim de el kellett kezdeni epilepszia gyógyszert szedni jó kérdés maga az epilepsziát is mi válthatta ki

Jóval jobban vagyok az epilepszia gyógyszertől egyébként mint az antiphszihotikumtól az esetemben csak nagyon álmosít az a gond vele

jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül érhető el tünetmentesség gyógyszerrel.
jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hogy válhatnék tünetmentessé?
jan. 23. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én relaxációs légzéstechnikákat ajánlok. Neten sokféle van. Én nem egy pánikrohamot előztem meg már vele, de gyakorolni kell. Úgy tudod begyakorolni, hogy mikor nyugodt vagy vagy annyira nem vagy stresszes, hogy épp pánikrohamod lenne, akkor csinálod és rutint szerzel ezzel. Ha van rutinod, akkor hat a legjobban. Ilyen technika pl. a hasi légzés.
jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer csak rövidtávon segít abban, hogy tünetmentes legyél, de maga a betegséget nem gyógyítja. Keress fel pszichológust.
jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert azok nem oldják meg az okát amiért a rohamaid vannak.


Sokszor meg pont erősítik és a rohamok gyakoriságát is növelik.

febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudnék róla leszokni?
febr. 3. 15:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!