Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez meddig számít normális...

Ez meddig számít normális dolognak?

Figyelt kérdés
1 hónapja kb ahogy vettem fel az iskolatáskámat a hátamra véletlenül lehorzsolta a kézfejem de mikor hazamentem és megneztem jobban a sebet rájöttem hogy sokkal jobban érzem magam attól hogyha bánthatom magamat. Pl körmömmel megkarcolom a kezem (vagy valami élesvégű tárggyal). Nem tudom mitől lehet ez az érzés de nyáron volt egy nehéz időszakom (privátban elmesélem ha valakit érdekel) és elég nehéz volt belőle felállni, azóta egyszerűen nem vagyok képes szeretni (főleg a családtagjaimat) de azt sem bírom elviselni hogyha nem én vagyok a középpontban.

#egészség #Őnkárososítás
jan. 23. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes út a falcoláshoz

Ne csináld!

Nem normális!

jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem mély sebeket csinálok csak épp egy kis karcolást.
jan. 23. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Most lépted át a határt. Innentől már nem normális...
jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:

A falcolás (= csúnyán mondva öncsonkítás, önsebzés) nem oké! Ez egyértelműen a normalitás határán túl van.


Azért esik jól, mert a fájdalom endorfint (boldogsághormont) IS szabadít fel az agyban. De ez semmivel nem jobb stratégia, mint az alkoholizmus, hiszen magadat rombolod vele.

Sajnálom, ha ilyen helyzetbe kerültél :(


Nem ijesztgetni akarlak, de ha van lehetőséged rá, érdemes lenne szakember segítségét kérni! Tud segíteni abban, hogy

1) rövid távon: olyan, khm... kevésbé drasztikus - mondhatni egészséges - mószereket tanulj, amikkel szintúgy enyhíteni tudod a falcolást eredményező rossz érzéseket

2) hosszú távon: végére járjatok, miből ered ez az egész, és úgymond "helyre tudd tenni" azt.

jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem iszom alkoholt fiatal vagyok.
jan. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!