Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mutassam meg szüleimnek...

Hogyan mutassam meg szüleimnek, hogy komoly problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Szüleim nem hisznek a mentális betegségekben. Egész életemben vertek, így bármi hibát vétek, elfog a rettegés. Azt hiszik, hogy a verés mindent megold. Autista vagyok, emiatt alig tudok dolgozni, és rendszeresen kiborulok, amiért én vagyok a hibás. Nem vagyok képes kapcsolatokat kialakítani. Pszichiáter nem segít. Pszichológus nem segít. Alkoholista vagyok. Nem tudok jónazul létezni már. Mostanra eljutott az a helyzet, hogy bezárnak a szüleim a lakásba. Albérlet elképzelhetetlen ilyen fizetéssel és pszichés állapottal. 30 évesen még van, hogy összeszarom magam. És még sorolhatnám. Nem tudok így tovább élni.


Azt gondoltam, hogy felvágom az ereimet, de nem annyira, hogy belehaljak (nem mintha az számítana). Szerintetek ez működhet?


jan. 26. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De azt mondod, pszichológus, pszichiáter nem segít. Akkor ha a szüleid elhiszik, mivel lesz jobb? 30 évesen miért hagyod, hogy verjenek a szüleid?

18 évesen kellett volna lelépni és elfelejteni a szüleidet, saját lábadra állni.

Nem szabad beletörődni, italt letenni, és próbálkozni próbálkozni. Keress új pszichológust, ha kell menj magánhoz, ha úgy érzed javulóban vagy, menj albérletbe.

jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem keresek eleget, hogy albérletbe menjek.
jan. 26. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez semmiképp nem ambuláns ellátás kereteibe tartozik. Menj be a kórházba, pszichiátriára, pszichoterápiás osztályra, vagy addiktológiai osztályra. (Majd egy orvos eldönti, hova kell menned.)

Legalább addig nem otthon vagy.

Olyan nincs, hogy nem segít semmi.

jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam már többször is, nyílt és zárt osztályon is, le se szartak.
jan. 26. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
De mint írtam, van még addiktológia és pszichoterápiás osztály is. A pszichével csak ilyen helyeken foglalkoznak.
jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!