Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne értelme nekem elmenni...

Lenne értelme nekem elmenni egy szakorvoshoz, ha nem velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Nagymamám az internetes leírások szerint középfokú demenciában szenved, orvoshoz menni nem hajlandó, hazudozik, paranoiás. A háziorvosával beszéltünk, azt mondta hogyha a mama arra jár, majd megvizsgálja, esetleg beutalja..

Gondoltam rá hogy én elmegyek magam egy neurológushoz, hátha tud tanácsot adni, merre induljunk, hogy vegyük rá hogy menjen orvoshoz, esetleg elmondja mire számíthatunk. Esetleg tudna nekünk tanácsot adni hogy kezeljük a helyzetet.

Sajnos mamám nem együttműködő, összeesküvés elméleteket gyárt...mindenki gonosz, a szomszéd, a feleségem, a postás...csak ő nem. Emiatt már nem is vagyunk hajlandóak látogatni, mert a mi mentális egészségünk is tét lassan.



jan. 27. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Te hiába mégy, attól a mamát nem fogja senki diagnosztizálni.

A háziorvost kell aktiválni, ö tudná beutalni a mamát kivizsgálásra.

Esetleg még indíthatsz eljárást gondnokság alá helyezés céljából, utána tudod kezeltetni.

jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, van értelme, tudnak tanácsot adni, mert sok tapasztalatuk van hasonló esetekkel.
jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajj ez a háziorvost kellene aktivizálni duma annyira szánalmas.


Ha felmerül a demencia és a kedves mama nem hajlandó vizsgálatokra elmenni akkor szimplán meg kell kezdeni a gondnokság alá helyezést és ennyi.

A háziorvos egyébként nagyon rendes jelen esetben hogy egyáltalán felvetette hogy kimegy, ugyanis ez egy maximálisan kényelmi szolgáltatás.

jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként hiába utalja be a mamát a háziorvos bárhova, ha a mama nem megy el.

Kényszeríteni pedig nem lehet addig amíg nem ön vagy közveszélyes.

jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves #3, nem vetette fel, azt mondta hogyha majd megy a mama hozzá, megvizsgálja, felméri. De mondta hogy mikor utoljára látta nem volt semmi gond. Ami így is lehet, de mama tudja ki előtt kell tündéri néniként viselkedni.. így bájolog a boltban az eladókkal, meg az éppen aktuália kedvenc szomszédjával is, aztán 2 nap múlva őket is szidja

jan. 28. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!