Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosok, gyógyszerészek,...

Orvosok, gyógyszerészek, miért okoznak az antipszochotikumok hízást?

Figyelt kérdés

bele lehet menni teljesen orvosi és kémiai részletekbe is, nem várom magamtól hogy teljesen megértsem, de kiváncsi vagyok hogy miért van így.

illetve az is érdekelne hogy az anyagcserét lassítja, vagy azt pont nem, csak többet eszünk tőle, mert éhséget csinál.



jan. 28. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

https://www.youtube.com/watch?v=S-NukJp_Nbs


Ez (nagyjából) teljesen összefoglalja, remélem tudsz angolul.

jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
szerotonin receptokon hatnak (5-HT) ami étvágy növekedést okoz
jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
másodiknak: Nem, főleg a hisztamin 1 receptorra hatás miatt növekszik meg a az éhség az antipszichotikumok esetén
jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hormonszintemet borította fel. Kórházban állítottak quetiapinra, Mirzatenre (meg még egyebekre) és a prolaktin-szintem az egekbe emelkedett. Híztam vagy 20 kg-ot, pedig nem zabáltam. Szerencsére később sikerült visszafogynom, pedig már hosszú évek óta szedem a gyógyszereket.
jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
4-es, megkérdezhetem, hogy pontosan milyen gyógyszert szedtél? Nekem is felvetette a pszichiáter a gyógyszert a szorongásom miatt, de pont az ilyen és ehhez hasonló mellékhatások miatt nem szeretnék szedni semmit.
jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Seroquel (most már Ketilept) antipszichotikum, Mirzaten antidepresszáns, meg még szorongásoldót (Xanax). Ha nem vagy sem skizofrén, sem bipoláris, akkor nem javaslom szorongásra az antipszichotikumot. Arra inkább antidepressánst szoktak adni, eleinte kiegészítve szorongásoldóval. Persze ezt az orvos dönti el. Nekem anno még a menstruációm is elmaradt pár hónapig, amikor meghíztam a gyógyszerektől.
jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én is híztam egy tizest. Annyiban előnyös, hogy előtte sovány voltam. Depressziós vagyok tehát az antidepresszáns okozta. Viszont, lényegesen jobban érzem magam.
jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
Csak többet eszünk tőle, ezért hizunk. Bár én csak SSRI-vel szereztem tapasztalatot
jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!