Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték függő vagyok,...

Szerencsejáték függő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
30 éves, 2 diplomás ember vagyok, karrierem is rendben van, körülbelül nettó 700 ezer ft a fizetésem havonta. Azonban van egy "kis" gondom a szerencsejátékkal. Körülbelül 15 millió ft adósságot halmoztam már fel. Köztük vannak hitelek (KHR listán is szereplek) és magánszemélyeknek való tartozások is. Úgy érzem az életem tönkretettem teljesen. Általában a hónap 2. hetére már kb pénz nélkül "vegetálok", a munkámba temetkezem, ami által sorra lépek előre évről évre, de a pénzügyi helyzetem is egyenes arányosan romlik ezzel. Mostanra érzem úgy, hogy innen nincs kiút. Most is arra gondolok, hogy pénteken utalnak és a pénz felét felrakom valamilyen fogadásra, a másik felével pedig kaszinóba ülök be, és hátha rendeződik ezáltal minden és egyenesbe tudok végre jönni. Ez a gondolkodás vezetett el idáig is, viszont egyszerűen nem látom azt, hogy máshogy megoldódhatna bármi. Kérlek titeket valamilyen ötletet tudnátok adni? Már az utolsó utáni reményem ez. Jártam anonim csoportokban is, sikertelenül. Pszichológus sem tudott segíteni. Párkapcsolat sem hozta el a megoldást. Mindig megvolt a kezdeti lelkesedés, de utána a játékot választottam és mélyebbre sodortam magam. A családom(szerencsée csak szüleim, nincsenek gyerekeim) tud róla, de már teljesen kiábrándultak belőlem, amit meg is értek. Erőn felül segítettek pénzügyileg, hogy másszak ki ebből a gödörből, amibe mindig visszaugrottam, majd még mélyebbre ástam magam. Teljes egzisztenciális válságban vagyok.

jan. 30. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy még létezik-e, de amikor én kb. tizen-évekkel ezelőtt voltam a Nyírő Gyula Kórház pszichiátriáján, akkor volt részleg szerencsejáték-függők kezelésére is (bennfekvős). Lehet, hogy már megszűnt, de ha ennyire súlyos a helyzet, érdemes utánajárni, van-e valahol még ilyen. Magadtól ezt nem fogod tudni leküzdeni.
jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talán még közgazdaságtanból tanultam, hogy egyes cégek szoktak hasonló hibába beleesni, hogy nem írják le időben a veszteséget, hanem még több pénzt talicskáznak bele valamibe, hogy legalább a már elveszített pénzt visszaszerezzék. Ami persze nem sikerül, ezért egyre több és több pénzt tolnak bele a dologba, míg nem csődbe nem mennek.


Amit tenned kell: elfogadni a -15 millió meglétét, elfogadni ezt a veszteséget és nem gyarapítani tovább. Ez nyilván nehéz és rossz érzés, de gondolj arra, hogy milyen jó lett volna, ha már -2 misinél azt mondtad volna, hogy oké, ennyit buktam, eddig és netovább! Most azt kell mondanod, hogy rendben, -15 millió, sokkal jobb, mint mondjuk 2 év múlva a -40 millió.


15 millió 22 havi fizetésed, bár emellett nyilván költened kell másra is, de azért a te fizetéseddel ez nem egy visszafizetethetetlen összeg. Főleg, ha a karrieredben is folyamatos az előrelépés és egyre jobb fizetést kapsz. Szóval az én tanácsom ez: írd le a veszteséget (= fogadd el, engedd el, most már ez van), ne ostorozd magad miatta, a szerencsejátékot pedig hagyd abba.


Néha egyébként én is szoktam szerencsejátékozni, de én ilyen max 50-60 eurókat tapsoltam el. Néha bennem is bennem volt, hogy áh, befizetek még 50-et, de mindig megálljt parancsoltam magamnak és azt mondtam, hogy "Nem! Majd a következő fizuból." - a következő fizura meg rendszerint már elmúlt a késztetés. :) Muszáj szigorúan határt szabni, mert rá tud pörögni az ember.

jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy ez lenne a megoldás, viszont képtelen vagyok belátni ezt. Az imént számolgattam és a magánszemélyeknek való tartozásaimat kb fél év alatt is letudnám zárni nullára. Csakhát én mindent egyből szeretnék, hiányzik belőlem a türelem. Ami munka terén jó, itt nem. (Gondolok itt arra, ha egy probléma megoldása elhúzódik, képes vagyok addig nem aludni is, míg rá nem jövök).


Olyanon gondolkoztam még esetleg, hogy küldölre költözni a jobb fizetés miatt. Pl Svájcban ugyanebben a munkakörben amiben dolgozom kb 9-10 ezer frank egy havi fizetés. Az tántorít el tőle pont, hogy magamat ismerve 1 év múlva már 40 millió lenne az adósságom a fizetéseim eljátszása mellett is.

jan. 30. 16:13
 4/6 HunLo ***** válasza:

,,Szerencsejáték függő vagyok, mit tegyek?"


Egyszerűen azt ,hogy hagyd abban!

Hogyan?

Úgy hogy találsz magadnak egy rendes hobbit ,ami építi a testedet,szellemedet.


Példák:

-Futás

-Sétálás

-Harcművészet,küzdősport

-Meditáció

-Jógázás

-Filozófiai tanulása(Ha elkezded a harcművészetett ,akkor a filozófiai is meglesz ,mert általábban tanítják azt is.)


,,Jártam anonim csoportokban is, sikertelenül. Pszichológus sem tudott segíteni."


A pszichológus helyett menj el pzsicháterhez hátha az tud segíteni valami gyógyszerrel,kezeléssel úgy mint az alkoholistákat vagy valami.


Én ezt tudom tanácsolni.

Remélem sikerül leszokni a szenvedélyedről!

jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“Jártam anonim csoportokban is, sikertelenül. Pszichológus sem tudott segíteni. Párkapcsolat sem hozta el a megoldást. “


Nézd, ez nem azt jelenti, hogy azért, mert valami elsőre nem sikerül, akkor nem fog másodikra, harmadikra és így tovább. Sajnos ez egy ilyen “játék”, akárhányszor esel vissza, annyiszor kell újra megpróbálni. Ha a lelkesedés megcsappan, akkor is, ha nincs motiváció, akkor is.

30 éves vagy, még fiatal, fogd fel ezt a 15 milliót tanulópénznek, és koncentrálj a felépülésre. 2-3 év alatt teljesen át tudod alakítani a dolgaidat és kezdhetsz egy új életet.

jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol egyébként?
febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!