Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan maradjak mániában?

Hogyan maradjak mániában?

Figyelt kérdés

Bipoláris II vagyok és borderline.

Nálam a bipoláris általában nagyon "enyhe" mániával szokott jelentkezni, viszont hosszú időre. Annyit veszek észre, hogy impulzívabb vagyok sokkal és produktívabb és nem igazán fáradok el, plusz tele vagyok motivációval, életkedvvel és a kitartásom szinte végtelen. Bármire képesnek érzem magam. Nem szokott nagyon durva lenni, persze olyan is volt már, de akkor jelentkeztem orvosnál vele. Már nem kapok kezelést és nem is nagyon kell. Jelenleg sajnos átfordultam depresszióba. A probléma az, hogy én dolgozom és így elképesztően nehéz rávenni magam arra, hogy bejárjak. Egyelőre sikerül, de az egész amiatt van, mert a mániában energiával tele állandóan plusz munkát akartam vállalni és amíg volt erre lehetőség addig sikerült is, de már nem lehet. Emiatt ugye a pénzem se annyi, és depresszióba kezdek esni.. egyre nehezebb felkelni reggelente. Úgy érzem csak mániásan vagyok képes dolgozni, de akkor prímán. Mit kéne tennem, hogy visszaszerezzem a motivációt?



jan. 31. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Gyógyszereket nem szedsz?
jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már nem. (2021-ben mindent abbahagytam)

Csak táplálékkiegészítőket, ami nem gyógyszer, de legalább nagyon drága.

jan. 31. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ez egy elváltozás az agyba. Nem lehet mániába maradni. Én se tudok. Ok nélkül jön a depresszio vagy a mánia. Nem jól működik az agyban a szerotonin szint és a dopamin szint.
febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Itt egy Bordi. Jól mondja az uccsó. Most ahogy olvastam én egy autóra asszociáltam amiben tövig nyomod a gázpedált és tiltásig forog a motor vagy éppen egyáltalán nem és alapjáraton ketyeg. Ilyen ami drága jutalmazó rendszerünk működése az agyunkban.

Sajna lehetetlen küldetés amit írsz, de bárcsak.

febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Gyógyszerek nélkül ezzel nem lehet együtt élni.
febr. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok! Alapvetően nekem is enyhébb hipomán epizódjaim voltak régebben a gyógyszer előtt. Igazából szerintem a triggered kéne megkeresni. Nálam ilyen: sok koffein, éjszakai fennmaradás. Én úgy gondolom, így vagy úgy elő lehet idézni.
febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!