Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem szülés előtti...

Azt hiszem szülés előtti depresszióm van és semmit nem tudok a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval hétfőn császároznak, amitől nyilván mindenki félne, ahogy a szülés bármely formájàtól, de eddig bennem volt az, hogy mennyire várom, hogy meglegyen a baba, majd én valahogy helyrejövök a műtét után . Viszont ma, vagyis hát szombaton egész nap teljesen depressziós hangulatban vagyok. Nincs kedvem enni, és folyamatosan gyomoridegem van, hogy hétfőn megszületik a baba és mi lesz velem, ő jól lesz -e, mikor jöhetünk haza és vajon itthon hogy fogok vele boldogulni. Persze a férjem maximális segítség lesz és anyukám is jön majd , a hétfő, műtét, hogy a nyakamba szakad minden plusz a gyerek, szóval tiszta pánikba vagyok. Pedig amúgy már tényleg várom a terhesség végét, mert már nem komfortos így lenni, plusz jó lenne már ha a baba is kint lenne, kíváncsi vagyok rá, szeretnék anyává válni, és nem tudom mi van velem, hogy ez a rettegés ennyire eluralkodott rajtam. Más is volt így, vagy csak én vagyok defektes?
febr. 4. 02:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nők nagy része így van. Nem szabad a rossz hangulatot depressziónak hívni. Mindenki aggódik, hogy milyen lesz az új élete egy kis lénnyel, aki évekig tőle fog függni. Én utolsó napokban csak bámultam az üres kiságyat, hogy úristen, hamarosan itt fog aludni benne egy kisbaba, aki az én gyerekem lesz.
febr. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak rossz,hogy ilyen rossz a hangulatom, mikor éppen örülni kellene.
febr. 4. 02:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális amit érzel, ne aggódj.

Nekem amikor teljesen random elfolyt a magzatvizem, akkor lett egy oltári nagy “hisztim” hogy én erre még nem állok készen, nem akarok szülni, úristen mostmilesz.. Pedig nagyon régóta dédelgetett vágyam volt, hogy édesanya lehessek.

Na, hát ez a hiszti 2 perc után átcsapott aggódásba, hogy úristen, csak minden legyen vele rendben, csak egészséges legyen, ne történjen semmi baj.

Aztán 17 óra múlva kezemben tarthattam a világ legédesebb és legkócosabb kisbabáját, és akkor tudtam, hogy most lett teljes az életem. Utána persze rengeteg más dolog miatt is paráztam, és még csak 1 éves a fiam, úgyhogy bele sem merek gondolni, hogy mennyi mindenen fogok még..


Szóval ne aggódj, veled és a babáddal minden rendben lesz, gondolj arra, hogy a jövőhét hétvégét már együtt töltitek otthon, és hogy hétfőn családdá váltok, belőled édesanya, a férjedből édesapa, a szüleitekből pedig nagyszülő lesz.

Lesznek rohadt nehéz időszakok, de gondolj arra, hogy megéri.

Próbálj meg pihenni, és élvezni az utolsó pocakos órákat, mert bár egy idő után már tényleg diszkomfortos a dolog, a babád most utoljára rugdos belülről, most utoljára vagytok ketten egy testben, és végtelenül hiányozni fog. (Én pl. még hónapokig simogattam tudat alatt a hasam)

febr. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó, most meg azon bőgök amit írtál ❤️! Köszönöm,hogy te is megérted, miről beszélek. Persze, ha túl leszek az egészen és ott lesz velem a baba és főleg ha már itthon leszünk, biztos minden rossz gondolat elszáll. Csak még nagyon aggódom.
febr. 4. 04:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás, félelem teljesen érthető életed egyik legnagyobb fordulópontja előtt. Más utazás előtt, színpadi fellépés előtt, munkába állás előtt számol be hasonlókról.

Bízzál magadban, a testedben, az ösztöneidben, a hormonjaidban, hogy minden rendben lesz és amikor a baba a kezedben lesz, akkor majd alakul valahogy.

Ha mégsem, akkor ne félj segítséget kérni védőnőtől, barátnőtől, orvostól, pszichológustól. Minden fiatal anyának jár a támogatás testben és lélekben. :))

febr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem csoda ,ha izgulsz!Majd ha túl leszel rajta,akkor majd örülsz!Én 3 x szültem!Az elsőt simán,a másik kettőt császárral.Nem programozott császár volt egyik sem.A 2. lányomnál vajúdtsm ,mire bejott a doki és mondta,hogy császár azonnal.Fel sem fogtam,már a műtőben voltam.😅Őszintén,megváltás volt!Szóval ez vigasztaljon,jobb,mint a sima szulés!Kitartást,jó egészséget!
febr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nincs olyan hogy örülni kéne.. amit írsz. Ez ilyen elvárásnak hangzik. Én alig vártam hogy megszülessen és indítás előtti nap total így voltam mint te. Teljesen normális érzés. Ne félj ettől nem leszel rosszabb. Sok nőnek érzelmi hullámvasút ez az egész a hormonok miatt is de főleg mert minden megváltozik. Ki könnyebben ki nehezebben éli meg. Normális. Később ha megszületik és nagyobb lesz akkor is lesz még ilyen ne izgulj.
febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, az egész más. Ne olvasd a webbeteget, ne diagnosztizáld magad. Egyszerűen csak aggódsz, hogy minden rendben menjen és ennyi.
febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Jó ,nyilván tudom, hogy nem depresszió,meg WEBBeteget sem olvasgatok, csak hát na, ahhoz hasonló ez az érzés, azért is így írtam ki.

Akkor tényleg inkább azt mondom, szorongok, félek, sőt! Rettegek! Pedig az agyam tudja, hogy ezt vártam, várom, de közben meg egy görcs vagyok. És hát valóban lesznek ennél majd cifràbb dolgok is, ahogy nő a gyerek, de most az én testemről van szó, és ez az altatás nélküli műtét kicsit nekem még mindig olyan morbid. Persze másképp látnám én is, ha már iksz órája vajúdnék és utána vinnének műteni, akkor én is biztosan hálás lennék érte, de most, hogy nulla előjel, vagy fájás nélkül kell holnap mennem, így más az egész. De remélem minden jól alakul mindenkivel 🙂.

febr. 4. 08:44
 10/12 anonim ***** válasza:
#6 vagyok.Ha majd tudsz írsz,hogy vagytok? :))
febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!