Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van összefüggés az önkép...

Van összefüggés az önkép sérülésnek azzal, ha ilyen szülő nevel?

Figyelt kérdés

Önkép sérülés alatt arra gondolok, hogy valaki alárendeli magát másoknak, nincs önbizalma, nem érzi, hogy neki jár az önállóság, függetlenség,


Ha. .


Egy olyan szülő nevel, aki nem volt képes felfogni azt a legalapvetőbb dolgot, hogy minden embernek szabad önrendelkezése van, és azt csinál, amit akar.


Nyilván gyerekkorban kellenek korlátok, de én a totális kontrollra gondolok.


Amikor az egyik szülő a másik szülővek szemben is alkalmazza ezt, tehát felnőtt emberként korlátozza, megakarja mondani, hogy mit csináljon.

Másokat irányítani akar.


Pl nem azt mondja, hogy "Elválok", ami a normális lenne, hogy ő irányítsa a döntéseit, hanem azt mondja, hogy "Válj el te, ha akarsz!"


Hol voltál?Kivel voltál?Miért voltál?

A fizetése az ő számlájára megy, és ennek a másik szülő alá is rendeli magát.


Na már most, ha ezt egy gyerek látta, látja, lehetséges, hogy emiatt alakult ki nála az önértékelési zavar, a másoknak való behódolás, mert az uralkodó-meghunyászkodó szülő mintát látta?


Vagy ez inkább egy genetikai gyengeség, amit az akaratgyenge szülőtől örökölt a gyerek?!


febr. 9. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van köze, nekem is ilyenek a szülők. Anyám totál kontrollmániás, apám megalkuvó.


Megoldás: miután elköltöztél! JÓ pszichológus, sok-sok akaraterő és lehet változtatni. Nem könnyű, nem gyors folyamat, de a végén megéri :)


Én költözés óta mondjuk nem is járok haza évi 2-3-nál többször, mert lehúz az a stílus és beteges irányításkényszer, amit mindig alkalmaz.

febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Apám nem tudom, hogy bírja, én szó szerint belebetegedtem (étkezési zavar, és majdnem végeztem magammal 19 évesen).


Apám meg "elvan" benne.

febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!