Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a szinkronicitás(linkelve)...

Ha a szinkronicitás(linkelve) létezése egy elfogadott tény és pszichiáter is elismeri, akkor akik meglátják a jeleket és az összefüggéseket, azok miért vannak elkönyvelve betegnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az egész cikk hosszú, de ez a legfontosabb gondolat belőle:


“A szinkronicitás több mint puszta véletlen. Az univerzum összefüggéseinek hatása ez. Bizonyíték, hogy minden egy egységes, összetartozó egésznek a része. A szinkronicitás maga az élet megnyilatkozása.”


Én egy ideje úgy érzem megvilagosodtam és pont ez történik velem

Az ezoteria kategóriában hívta fel valami a figyelmem a szinkronicitásra.


Pontosan ebben van az igazság


Tudok mondani sok példát, de egy nagyon durva konkrét van a fejemben, ha kiváncsi vagy rá leírom majd kommentben.


De ha a pszichiternek elmondom ezt akkor már “paranoid skizofrén” gyanus lesz a diagnózis….

Miért van ez és kihez lehetne ezzel fordulni?

Én nem akarok/merek tovább így élni


2023. aug. 10. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Inkább tartsd meg ezeket magadnak, mert hamar megkapod a stigmàt ,hogy bolond vagy. Én is sok mindenre rájöttem, angolul jól tudok és nagyon sok információt elolvastam amit átlag emberhez nm juthat el. Ne beszélj ilyenekrol senkivel, legyen ez a saját "hobbid. Hosszú távon gondolkodj, inkább legyél átlagos kifelé. Max neten beszélj ezekről. Tapasztalat. Ha felhozom az agykontrollt már hülyének néznek az emberek. Mi kicsit már előrébb vagyunk ;)
2023. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aki megvilágosodott, nem igazán akar meghalni, ez így eléggé gyanús sajnos.

Illetve a pszichiáter azért meg tudja állapítani, mi van az egészséges gondolkodáson belül és mi esik azon kívül.

Ha szeretnéd, írhatsz rá példát, talán mi is tudunk tanácsot adni. (Én pl. hiszek az ezotériában.)

Másrészt sajnos a pszichiáterek is csak emberek, azok közt is van, aki mélységesen ezotériaellenes, vagy jobboldali, vagy bármi.

2023. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

1. Nem "elfogadott tény", hanem egy vitatott elképzelés, amit éppen a természeténél fogva nem is lehetne kísérletileg igazolni, hiszen annak feltétele volna, hogy megismételhető legyen, és a szinkronicitás nem az.


2. Nem "pszichiáter is elismeri", hanem egyes pszichiáterek egyetértenek vele. Nem a többség.


3. Ha létezik szinkronicitás, abból még kicsit sem következik, hogy te szinkronisztikus összefüggéseket látsz, nem pedig a saját pszichotikus álomvilágodat éled. (Magyarul: attól, hogy többféle összefüggés létezik, mint amennyit a tudomány állása szerint ismerünk, még nem biztos, hogy mindenhol összefüggés van, ahol te azt látsz... ép elmével ez magától értetődő kéne, hogy legyen... Másképp fogalmazva, attól, hogy üldöznek, még lehetsz paranoiás ;)

2023. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!