Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok?

Hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés
Összességében nem járok sokat orvoshoz, nem figyelgetem magam állandóan, csak ha valami konkrét panaszom van, de akkor általában mindig a legrosszabbra gondolok, és nagyon elfog a szorongás, például ha köhögök, akkor mindig félek a tüdőgyulladástól, vagy ha beütöm a valamim. Most is például bevertem a hátam, és nincs semmi külső látható sérülés rajta, de az jár a fejemben, hogy mi van ha megsérült valami belső szervem

febr. 10. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hipochonder vagy, hanem hiányosak az ismereteid.

Olvass, nézz olyasmiket, amikből az derül ki, mennyi mindent kibír az ember, mennyire jól ki van találva a szervezet öngyógyító rendszere, miket tud az immunrendszer, meg ilyenek.

febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, szoktam ilyenekkel nyugtatni magam, hogy belegondolok, hogy működik a test, és mennyire reális a félelmem. Van, hogy ez segít, de sokszor addig nem nyugszom meg amíg el nem múlik a panaszom
febr. 10. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Igen
febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
A hipochondria egy betegség. Ha tényleg kíváncsi vagy rá, hogy az vagy-e, akkor orvostól kérj diagnózist, ne a gyk-tól, mert ha itteni névtelen beírások alapján felcímkézed magad, akkor tuti, hogy beteg leszel.
febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!