Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy érdemes-...

Honnan tudhatom, hogy érdemes-e tovább próbálkoznom a pszichológussal?

Figyelt kérdés

Elkezdtem pszichológushoz járni, eddig összesen két alkalommal voltam. Eddig nem érzem, hogy haladnánk bármerre. Mennyi idő után tudhatom, hogy ennek nincs értelme és inkább mást kellene keressek?

Szeretném megoldani a problémáimat egyébként, de nagyjából olyan tanácsokat kaptam csak, hogy ha stresszelek, akkor állítsam át a gondolataimat, hogy ne stresszeljek. Aztán csak néztünk egymásra, fogalmam sem volt, mit mondjak erre, mert nekem ez kb az "ideges vagy? Akkor nyugodj meg" jellegű tanács...



febr. 13. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
2 alkalom nem idő... egy terápia min fél év
febr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Majd ha rakoltesz 1 M Ft-ot es nem erzel semmi valtoztast akkor kell gondolodnod azon hogy erdemes-e jarnod hozza
febr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Válts szakembert. Nem biztos, hogy a szakember a rossz, csakhát ő is emberből van és nem klappoltok együtt. Van ilyen. Lehet, másnak tud segíteni, neked nem. Hagyd ott, ne folyjon feleslegesen rá a pénzed.
febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Ezt ott kell hagyni, idő- és pénzveszteség. Messze nem minden szakember jó, sőt! Kb 5-ből 1. Nincs probléma azzal, hogy váltasz, ruhavásárlás előtt is felpróbálhatsz ötöt. Egy megfelelő szakemberre azonnal rá fogsz kattanni, érezni fogod, hogy ő a te embered.

Honnan találtad ezt az illetőt?

febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ket alkalom utan nem lehet megitelni. Ha en otthagytam volna anno az elejen most nagyon bannam. 5-10 alkalom mire kiderul, hogy tudtok-e jol egyutt dolgozni. A pszichologusok is ennyit adnak neki. Ok maguk is eltanacsolhatnak az elejen, ha nem klappoltok. O is ember es ugyanugy nem tud barkivel dolgozni.
febr. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak hülye tanácsokat kap és csak néznek egymásra, akkor két alkalom is elég a döntéshez, nem lesz jobb, idő- és pénzpocsékolás. Egy jó pszichológus az első pillanattól kezdve meggyőző.
febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, aki válaszolt, de nem mondom, hogy ez alapján már tudom, mit tegyek :D

Szerintetek annak van értelme, hogy még nem zárom végleg rövidre ezt a pszichológust, de elmegyek próbát tenni egy másiknál? Mert ugye életemben először vagyok pszichológusnál, nincs összehasonlítási alapom, és arra gondoltam, hátha így látom, hogy a kettő ugyanolyan hatással van-e rám, vagy észreveszek valami érdemi különbséget.

febr. 14. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Szokatlan megoldás, de végül is mért ne. Biztos, hogy nem lesz ugyanolyan hatással, mert más személyiségek. Mi alapján választottad az elsőt?
febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A városomban nagyjából 7 pszichológusról tudok. Ebből kettő nem válaszolt a megkeresésekre, egy határozatlan ideig nem fogad új ügyfelet, egy pedig nagyon nem volt szimpatikus a telefonban (arrogánsan, lefelé beszélt már az első pár mondatában is). A maradék háromból egynek nem volt fent fotója. A maradék kettőből ez, akinél most vagyok, volt szimpatikusabb. Szóval még van a fotónélküli, meg a másik.
febr. 14. 20:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok :) Érdekes volt olvasni a kérdést és válaszokat is.


- Az tévhit hogy kötelezően min fél év a változás. Természetesen bőven vannak olyan dolgok amikhez idő kell amíg kiforrják magukat de kisebb lépések alkalomról-alkalomra történhetnek. Elgondolkodsz, kapsz hasznos szempontokat, jobban érzed magad, rájössz valamire, kapsz eszközöket pl stresszkezeléshez stb. Nálam is szoktak már akár 1-2 alkalom után változásokról beszámolni. Nem azért mert én vagyok a világon a legjobb hanem mert önreflektív és motivált embereknek ennyi is elég.


- A kémiát mindenképpen jó lenn érezni már 2 alkalom után hiszen ha nem érzed a szimpátiát, biztonságot, haladást, értelmet a dologban az elveszi a bizalmadat a folyamatban és még ellenállóbb leszel- teljesen érthető módon. Lehetséges megoldás hogy elmondod a pszichológusodnak hogy érzed magad és egy jó szakember erre nyitott és megbeszélitek hogy mire lenne szükséged, habár ezt már az elején kellett volna a részéről kezdeményezni, vagy arra felhívnia a figyelmed, hogy van lehetőséged visszaejelzni. Az is megoldás lehet ha elmész máshoz kipróbálni de érdemes elmondani neki, hogy már volt egy iylen tapasztalatod és másra lenne szükséged.


- Kollégák munkáját látatlanban nem kritizálom, amit csináltatok az kognitív viselkedésterápiának tűnik de ha tényleg így adta át, akkor hiányzott a kontextus, a hasznosíthatóságra példák, gyakorlás, szeméylreszabás, keretrendszer.

febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!