Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz...

Érdemes pszichológushoz fordulni? Valós segítség lehet?

Figyelt kérdés

Érzelmileg elérhetetlennek érzem magam. Mármint érzelmeim vannak, méghozzá túl sok is. De szégyellem kimutatni, nem is igazán tudom senkifelé. Igyekszem őket el is nyomni magamba mert csak csalódáshoz vezetnek.

Mennyibe kerül egy pszichológus? Szerintem csak 1-2 alkalomra mennék, amikor magyarországon leszek. (külföldön élek)

Soha nem szoktam senkivel beszélni az érzéseimről, nem akarok senki terhére lenni azzal, hogy a problémáimat hallgassa.

Igazából a mindennapokban már sok éve próbálom játszani, hogy érzéketlen vagyok. Igyekszem úgy tenni, mint ha bíznék az emberekben, de igyekszek nem bízni és minél kevesebbet megosztani magamról, hogy ne legyen mivel visszaélni. Sokszor magányos vagyok akkor is ha társaságban vagyok.

Igazából szinte mindenki azt hiszi, hogy nem érint meg semmi és egy szikla vagyok, de ez csak álca. Igazából csak azért szoktam magabiztos lenni, mert nem akarok megfelelni különösebben az embereknek, mert nem tartom többnek őket mint magamat. Jóindulatú akarok lenni mindenkivel, de ott élnek vele vissza ahol tudnak. Olyanok titkait is őrzöm akik az első adandó alkalommal átb4sztak.



dec. 6. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos volna neked, de 1-2 alkalom nem sokat ér. Nyilván több, mint a semmi, de szerintem itt a rendszeres terápia segítene neked. Vannak olyanok, akik online is "fogadnak" téged. Árakkal nem igazán vagyok képben, én pár éve csak TB támogatottba jártam
dec. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából lehet már az is segítene ha csak elmesélnék neki pár dolgot, azért írtam 1-2 alkalmat. Meg azért, mert külföldön élek.
dec. 6. 03:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp ki kell beszélned ezt magadból, méghozzá minél hamarabb.

Mert ez csak gyűlik és gyűlik.

Én pánikbeteg lettem ez miatt, mivel mindent elnyomtam magamban.

Nagyon nehéz időszakomban voltam, és egyszerűen nem akartam terhelni senkit a problémáimmal, illetve nem is bíztam meg senkiben annyira hogy beszéljek erről.

Majd amikor ki öntöttem a szívemet, elmúlt minden pánik tünete.

dec. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzá tennék annyit, hármas válaszoló vagyok.

Hogy ugyanebben voltam, olyan sokan csesztek át, hogy egyszerűen képtelen voltam megbízni, és ez egyébként mai napig él, megtanultam mit oszthatok meg kivel, és egyébként működik ez.

Viszont nem szabad mindnekinek a rosszat látni egyből, csak azért mert sok a negatív tapasztalat.

dec. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 3-4-es.

Én is viszonylag helyén kezelem az embereket. Úgy vagyok vele, hogy az egyetlen ember akifelé elvárásaim vannak az én magam vagyok.

Engem annyira sokan nem tudtak átcseszni amúgy. Gyanakvó voltam mindíg.

De azért igyekeztek visszaélni a jóindulatommal, és igen 1-2 alkalommal le is tudtak rántani mert tudták, hogy a jó szivem nem hagyja hogy ne segítsek.

Az a baj az egésszel, hogy mindazok ellenére, hogy igyekszem nem bízni az emberekben nem tudom kibírni, hogy ne tápláljak érzelmeket mások felé.

Nem tudnék és nem is akarok érzéketlenné válni, csak általába ezzel próbálom álcázni a valós személyiségem önvédelemből.

Van 1-2 barátom amúgy akik mindíg frankók voltak velem eddig. Remélem így is marad. De a legtöbb emberrel felszines vagyok, azt hiszik ismernek de fogalmuk sincs róla milyen ember vagyok és mi vezérel.

Annyiból viszont kihasználható vagyok, hogy sokkal jobban örülök/hálás vagyok minimálisnak mondható gesztusokért mint a legtöbb ember. Sokszor sokkal többet segítek embereknek mint amennyit igazából érdemelnek.

A saját problémáimat meg nem szoktam megosztani senkivel, mert egyrészt bizalmatlan vagyok másrészt nem vagyok biztos abban, hogy érdekelne-e bárkit is.

dec. 6. 04:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Közös érdeklődésű emberekkel is megpróbálhatod, ott néha spontán kialakul hogy elmeséltek egymásnak dolgokat. És ha tényleg lelkesedtek valamiért mindketten akkor az el is tereli a figyelmet az emberi gyarlóságokról. A pszichológus is lehet jó, ha találsz hozzád illőt, viszont sok a pancser.
dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából őszinte leszek, nem biztos hogy találnék olyan embert aki előtt fel merném vállalni a lelki sebeket. Vagy csak részben, de nem akarok sebezhetőnek tünni.
dec. 6. 08:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írd ki a frusztrációidat akár ide, akár magadnak, egy olyan füzetbe, amelyet aztán el is égethetsz akár, hogy senki meg se találja és hogy a gondjaid is eltűnjenek a tűzzel, vagy össze is tépheted, ha körenyezettudatosabb vagy!


Szerintem is pszichológus tudna neked segíteni, mert bár egy jó barát is, de talán érdemes egy kicsit mélyebbre is ásnod, hogy mit miért érzel és történt.

dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, kerestél pszichológust? Online, nem kell ahhoz idejönni. 15-20 ezer forint.
ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!