Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy éltek együtt a depresszió...

Hogy éltek együtt a depresszióval és szorongással?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta depresszióval küzdök. Vannak jobb, néha rosszabb napjaim.

Fél éve terápiára járok ,és gyógyszert is szedek.

A szorongás csökkent viszont borzasztóan motiválatlannak érzem magam sokszor, semmi kedvem ki kelni az agyból, a sírógörcs kerülget.

Nehezen mozdulok ki, és mindent halogatok.

Nagyon bánt az egész mert lassan 28 éves leszek és most kellene ismerkednem , élnem az életemet.

Úgy érzem ,hogy senki nem érti meg mit is érzek valójában, mit is jelent az ,amikor rettegek,hogy eljön a reggel és elkezdődik egy újabb nap.


27/N



febr. 13. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Akkor nem jó a gyógyszer. Mondtad az orvosnak? Ha te nem mondod, ő nem tudja. Nem azért szeded a gyógyszert, hogy ugyanolyan rosszul érezd magad, mintha nem szednéd. A terápia magán vagy állami? Milyen rendszerességű? Őszinte vagy a pszichológussal? Ha fél év alatt nincs haladás, akkor másik terapeuta kéne.
febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Bízunk benne, hogy a belefektetett energia megtérül (terápia stb.).
febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az orvosom azt mondta,hogy szerinte már javultam.

A terápia állami, 2 hetente járok 1x. Őszinte vagyok vele teljesen.

Eleinte voltak mellékhatásai a gyógyszernek (Stimuloton)

amit el is mondtam, de nem írtak fel másikat, csupán a továbbiakban megfelezve kellett szednem.

febr. 13. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát ne az orvosod mondja, hogy javultál-e, mert ő aztán nem tudja. Szólj neki. A kéthetenkénti állami terápia (gondolom, időben is rövidebb, mint a magán - hány perces?) pedig halottnak a csók. Mi történik a terápiás alkalmakkor?
febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Általában 45 perces. Ez alatt megbeszéljük,hogy mi történt amióta nem találkoztunk ,és hogy ez idő alatt hogy éreztem magamat.

Aztán elmondja ,hogy miért is érzem azt amit, és hogy hogyan tudnék változtatni rajta.

febr. 13. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez így semmi. Keress magánterapeutát, persze jó pénzért. A depresszióból való kilábalás nem úgy működik, hogy elmondják, hogy hogy tudnál változtatni. És változtatsz is?
febr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!