Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelnél egy nagyobb...

Hogyan kezelnél egy nagyobb lottó nyereményt?

Figyelt kérdés
Nem zavarna benneteket , hogy nem magatoknak értètek el ezt a hatalmas összeget? Ha lennének terveitek, nem nyomná a lelketeket belülről , hogy ez a nyereménynek volt köszönhető? Pl egy diploma , vagy akár rendszeres sport. Pl a nyeremény előtti életetek miatt nem tudtátok ezeket a dolgokat megtenni. De büszke lennél a diplomádra, viszont nem tudsz az lenni mert belül tudod, hogy a pénznek köszönhetően volt elegendő szabadidőd rá ?

#jackpot #Nagy nyertes
febr. 14. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját pénzemet fektettem bele, amiért keményen megdolgoztam.

A játékszabályok világosak: csekély összegért vagy nyerek valamennyit, vagy nem.


Nyertem már, mégpedig, amikor bedöglött a villanybojlerünk, le kellett cserélni. Mit ad Isten, a 3-ason nyertem közel 30 ezret, és hihetetlen, de igaz, a 2-esen valami 9 ezret. Jól jött, bizony.

febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle furdalásom nem lenne. A tanulmányaimat befejezném. Nem kötném senki orrára a vagyonomat.


Világot látnék a családommal együtt. És tanulnék tovább.Befektetném.

febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem el senkitől, mire föl lenne furdslásom?
febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, hogy úgy nyertem, hogy nem dolgoztam meg érte. Mint az #1-e hozzászóló írta, ez befektetésnek is tekinthető.


A lottónyereményt elsősorban házra költeném, mégpedig több helyen. Persze nem kacsalábon forgó palota kell, csak hogy a városból ne kelljen hajnalban meg este oda-vissza buszozni, csak besétálni az iskolába, munkába, stb. Külföldön meg azért kell ház, hogy pl. háború esetén legyen hova költözni.


A fennmaradó összeget be kell fektetni. Földeket kell venni, majd bérbeadni. Értékálló dolgokba, pl. aranyba is lehet fektetni, részvényeket vásárolni.


Persze ezek mellett nem a lustálkodás lenne a fő cél, mert persze valami tetszetős állást azért be lehet vállalni, de a pénzt így összességében nem értelmetlen dolgokra költeném, nem villognék kifelé.

febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

A Szerencsejáték Zrt. állami cég, úgyhogy semmiféle lelkiismeretfurdalást nem okozna, ha esetleg százmilliókat, netán milliárdokat kapnék tőlük.

Inkább nálam legyen az a pénz mint hogy Hatvanpusztát építsenek belőle vagy vegyenek egy huszadik négert/arabot/jugoszlávot is a Fradiba...

Persze mondjuk egymilliárd már annyi pénz, amit nem tudnék elkölteni, amire szükségem van életem végéig, arra sokkal kevesebb is elég, tehát adakoznék belőle.

febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1 milliárd forintot nagyon hamar el lehet tapsikolni sajnos
febr. 14. 13:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit el lehet, ha valaki yachtot akar venni magának, akkor kevés, de ha csak havi 1 milliót költesz belőle, amivel már nagyon jól lehet élni, akkor kitart 83 évig...
febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bárkinek is lelkiismeret furdalása emiatt?

Van egy játék, annak vannak szabályai, ha nem csaltál, és nyertél, jár neked a nyeremény.

Nem csak a lottónál van szerencse, a normál életben is gyakran előfordul, hogy valaki jó helyen van jókor, ahogy balszerencse is előfordul.

Nem kell ilyeneken rágódni, a szerencséd van örülj neki és használd ki, ha balszerencséd, akkor próbáld meg megoldani a problémát.

febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Szarnám le a diplomát, mivel soha tobbe nem dolgoznék
febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nem szarnám le mert pénzügyi területen mindenképpen tovább akarnám fejleszteni magam… no meg, ha egyszer gyerekeim lesznek nem akarnám beléjük nevelni ugyanezt a leszarós stílust mert előbb-utóbb csak elmenne az összeg :D
febr. 14. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!