Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet kezdődő depresszió?

Ez lehet kezdődő depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány hete állandóan szomorú vagyok. Nem lelem örömömet a munkámban, idegesítenek a munkatársaim, teher a munka, amit addig szívesen csináltam. Lehet, hogy belefásultam a munkába, kiégtem, úgy érzem, hogy 100 százalékig mindent beleadtam az évek során és most arcon csapott a valóság. Nincs feljebb a ranglétrán és a fizetés is gyatra. Teljesen kilátástalannak látom az életemet. Nem elég nagy lábon, de teljesen felélem a kis fizetésemet, nem tudok félretenni, nem tudok belőle fejlődni, csak a minimumon tudok élni, mindenféle különösebb luxus nélkül. Néha nagyon borúsan látom az életemet, mintha nem lenne ebből az ördögi körből kiút. A munkahelyemen toxikus a közeg, ami szinten sokat kivesz belőlem. Nagyon elmagányosodtam. Felborult körülöttem minden, nem alszom jól. Egy este alatt sokszor felkelek, általában hajnali 2-3 körül, de ezt minden nap, fáradtan ébredek. A munkatársaimmal cinikus és flegma lettem és olyan dolgok miatt felidegesitem magam amin korábban nem. Sokszor sírok, aztán ha történik valami pozitív akkor egy pillanatra jobban érzem magam, ez pár percig tart utána újra jön a rossz periódus. Ha nem a toxik munkahelyem vagyok, akkor pedig általában alszom. Úgy érzem elfáradtam, 7 éve dolgozom a munkahelyemen es 0 megbecsülést kapok. Ez egy mókuskerék.


febr. 16. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Válts munkahelyet, szerintem ez nem depresszió, egyszerűen csak szar a munkád és ezáltal az életed is. Nevezheted ezt depressziónak, maradhatsz a munkahelyeden, csak éppen semmi se fog változni és 10 év múlva rájössz, hogy milyen hülye voltál, hogy nem változtattál. Ha szar az életed nyilván a kedved is szar lesz. Tudom nehéz, de meg kell próbálnod váltani.
febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Van, hogy az ember belefárad abba, amit csinál (ez esetben te a munkádba).


Szerintem a legjobb tanács, amit adni tudunk az az, hogy válts munkát. Volt egy ismerősöm, aki hasonlóan érzett, és a munkaváltás sokat segített neki. Ráadásul nálad a toxikus légkör is ronthat a helyzeten.


Amit érzel, az nem feltétlen depresszió, lehet inkább egyfajta szorongás, hogy benne ragadsz abba, amiben vagy (toxikus munkatársak; csak a meló; ha hazaérek alszok, bár még azt sem tudok rendesen).


Tehát szerintem a legjobb amit tehetsz az a munkaváltás. Egy új légkör, egy változás pozitívan hathat az emberre lelkileg és fizikailag is.


,,Amikor már meg tudod fogalmazni, hogy mi az, amit nem szeretnél csinálni, akkor kábé félig nyertél is.''


(Még fiatal vagyok és nincs ebben a témában tapasztalatom, de remélem tudtam segíteni.)

febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!