Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol a határ a pánikbetegség...

Hol a határ a pánikbetegség és a megőrülés között?

Figyelt kérdés
pánikbetegségben szenvedek.

febr. 17. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Az egyik pszichotikus - nincs kepben mi a valosag, hallucinal, hangokat hall, azt hiszi figyelik ot valakik peldaul, nem tud koncentralni az 5 millio hangra nem tudja melyik az igazi, es maga egy enyhe "tudattalan" allapot. Nincs maganal ilyenkor az illeto, csak amennyire a betegsege engedi.


A neurotikus, neurozis, azok az onsertok, kepben vannak a valosaggal (sajnos), ilyen a PTSD (bar itt lehet pszichozis is, de ritka), panikbetegseg, klinikai depresszio, generalizalt szorongas es hasonlok. Bar nem ide sorolandok a szemelyisegzavarok, de nagyon hasonlitanak ra, peldaul a borderline, pszichopata, narcisszizmus. Ok mind tisztaban vannak a valosaggal, nem beszelve arrol, hogy mit csinalnak, milyen hatasok erik oket kivulrol a valo vilagbol.

febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
47%
A pánikbeteg nem veszíti el a kapcsolatát a valósággal. Az "őrült" igen, részben, vagy egészben.
febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Viszont a pánikbetegség sokszor együtt jár a megőrüléstől való félelemmel
febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
A megorulestol azert ne terjunk el. En azert irtam pszichozist, mert a hashtagekben latom a skizofreniat ami pszichotikus betegseg. Ez alatt akartam tisztazni neki, hogy mi az "orult" meg a "normalis de agitalt" betegek kozott.
febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

A pánikbeteg rosszul érzékeli a valóságot bizonyos időközönként és ez átvált nála egy egyre súlyosbodó rosszullétbe ami akár sokkos is lehet, nyugtató hatására viszont elmúlik

A megőrülés az állandó jellegű az nem pánikol hanem teljesen megváltozott tudatállapotban van folyamatosan

Mind a kettő elmebetegnek minősíthető de a pánikbeteg ártalmatlan csak önmagát károsítja ha nem fordul időben orvoshoz a pánikbetegségével a megőrült elmebeteg a non compos sui aki nem beszámítható viszont az lehet közveszélyes is

Na de a mai világban annyian rohangálnak az utcán akik full közveszélyesek miközben nincsenek regisztrálva elmebetegséggel egyáltalán pedig jó kérdés beszámíthatóak e

febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a pánikbetegség nem elmebetegség
febr. 21. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

De az, mert ha eros panik jon ra, akkor a szokasosnal eltero viselkedes. Ezert is sorolando a mentalis betegsegek koze egyebkent is, amihez gyogyszer kell amit vagy elfogad a paciens vagy nem.


[link]

febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én pánikbeteg voltam! Elég durván, csak feküdtem nagyjábol 1 éven át, nem ettem már semmit sem. Wc-re jártam ki csak. Voltam korházban is miatta. Őszuntén, nem segízett...egyes egyedül jöttem rá mi okozza. És ahogy rájöttem megszűntek a pánikrohamok. Nagyon tudatosan végig kell gondolnod h miért alakult ki ez az egész. Nálam az volt az oka hogy anyukám gondolatait eltereljem az ő sajat problémáirol és csak ezzel foglalkozzon h én beteg vagyok. Anyanak nagyon nagy lelki fájdalma volt és emiatt azon nem volt ideje gondolkodni. A pszichologusok ebből annyit vontak le h én el vagyok kényesztetbe es tobb figyelmet akarok. Szoval szart sem értettek hozza. Nagyon nehéz rájönni az okára hidd el de ha rájössz meggyógyulsz!
febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!