Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek is szorongast kelto...

Ezek is szorongast kelto gondolatoknak szamitanak?

Figyelt kérdés

3 eve, hogyha ramtor a szorongas, a panik, akkor mindentol kepes vagyok rosszabbul erezni magamat. Tegnap panoptikumban voltunk, a viaszbabukra nem birtam ranezni, mert feltem, hogy megijedek toluk, vagy valami. Igy egesz ido alatt szinte a foldet bamultam. Az idegenvezeto eloadasat is nehez volt hallgatni, sok szo esett halalrol, kivegzesrol, ezek is fokoztak a panikomat. Egy fel ora mulva lenyugodtam es visszajott egy kicsit a kedvem is, onnantol nem feltem, gond nelkul lesegettem a viaszbabukat. Ez az erzes altalaban akkor jon, ha kirantanak a komfortzonambol, de pl a munkahelyemen delelottonkent ez mindennapos. Gondolom azert is, mert elottem az egesz nap, tele uj feladatokkal.

Ebben az allapotban akarhova kapom a tekintetemet, minden olyan ijesztonek tunik tudatalatt. Ahhoz tudnam hasonlitani, mint amikor a horrorfilmekben a foszereplo kapkodja a tekintetek es mindentol megijed- a szobroktol, arnyaktol, recsegesektol.

Ugyanezt erzem, csak ok nelkul, es az is kepes szorongassal eltolteni, hogy milyen betutipus van a levelezoben beallitva. Ezek nem tudatos felelmek, nem felek kimondottan a betutipustol, hanem csak ranezek es erzem, hogy fokozodik a felelmem, a szorongasom.

Ha meglatok valami droggal (ketszer probaltam a fuvet 17 evesen, semmi mast soha!), piaval kapcsolatos dolgot, foleg ha valaki rosszul lesz ezeknek a hatasa alatt, akkor kepes vagyok en is panikolni. Ha hallom, hogy valaki szivrohamot kapott, en is mellkasi diszkomfort erzessel es melle eros szorongassal kuzdok.

Rohejes es en is tudom, tudom, hogy nem realis felelmek, mikor lenyugszok, akkor en is csak pislogva lesek, hogy az miert idegesitett, ijesztett meg, hogy megkapta a szememet, hogy valaki milyen durva antipszichotikumokat szed, vagy szellemeket lat. Ettol miert kapok majdnemhogy panikrohamot. Ilyenkor vannak ilyen gondolatok bennem, hogy rosszulleszekrosszulleszekrosszulleszek, vagy felidezem, hogy multkor pont a tollra neztem, amikor elontott a felelem, mar eleve ugy indulok el tomegrendezvenyekre (csaladi rendezvenyek pl), hogy tuti rosszul leszek, igy kedvem sincs mar kimozdulni.


A menekuleserzes a legerosebb nalam ezen a tuneten felul a szorongas alatt.

Otthon szinte kivetel nelkul semmi bajom. Szedek fel szem Escitilt mar 2 eve, eleinte jo volt vele, de mar ez sem hatasos. Es nem is akarok orokke gyogyszert szedni a hatralevo eveimben, amibol meg eleg sok van (remelem), mivel a negativ hatasait erzem magamon- rovidtavu memoriaromlas, libido csokkenese.

Mar etvagyam sincs, csak otthon tudok enni. Nem akarom, hogy bezarjon ez a fs betegseg a szobamba ilyen fiatalon. :(


Ez szorongas? Vagy kezd elmenni az eszem?

23/L



2020. júl. 27. 12:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy ilyen lenne maga a felelem, a szorongas, hogy mindenre ennyire erzekenyen reagal az ember?
2020. júl. 27. 12:19
 2/2 anonim ***** válasza:
barmit kepes az agy csinalni amugy en is ateltem ezt csak nekem nem ez a jellemzo de tudom mirol beszelsz. Ne felj valahogy kapcsold ki az agyad ilyenkor probalj meg meditalni :)
2020. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!