Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10mg ról 20ra emelem a ciprale...

10mg ról 20ra emelem a cipralexet az nem lesz durva?

Figyelt kérdés
Éjjel nem alszom, valoszinu szorongok a 10mg-al is. Ezért irták fel a 20-at.
febr. 20. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én nem egy huzásra emelném! Mondjuk eleinte csak 15mg...


Az is lehet, hogy a 15 elég már!

febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyeztess az orvossal, aki felírta.
febr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Doki 20at irt. En 15 ot szedtem 1 hetig. Sajnos az alvasom nem jo most sem.
febr. 20. 08:35
 4/13 anonim ***** válasza:

1 hét alatt ne várj csodát. Mellesleg adott dózis felett egyre kevesebb a +hatás, de a mellékhatások dinamikusan nőhetnek.



Másik gyógyszert kérj

febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ismet egy escitalopram vagy citalopram felirva, mar megint egy reklam az orvosok altal... nem a kommentelo. Ezek az SSRI-k mar annyira regiek, alig valnak be es fos mellekhatasaik vannak. Mar reg rajottek, hogy nem csak a serotonin a felelos mindenert. Histaminetol kezdve acethylcholine, GABA/glutamate/glutamine-aspartat/monaminok (dopa. -> norep, epineph., histamine, stb), rengeteg teoria van mert nem tudjak a szakertok, pontosan mi az oka - valakinel mentalis eredetu (nem betegseg) valakinek mentalis betegseg.


Fel se neztem mi az a cipralex de eros total gyanum, hogy valami idejetmult modszer a mentalis betegseg kezelesere. Azt is lemerem fogadni, hogy richter vagy EGIS a forgalmazo/telephellyel rendelkezo gyarto.

febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: Nem richter es nem is egis. Direkt nem kertem azt a verziot :D a Scippa a richteré.
febr. 20. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Valoban tevedtem, na valakinek van esze es utananez, hogy mire megy ki a jateket itthon, miert a Frontin Xanax helyett, miert a lamolep Lamictal helyett meg ilyenek, miert a Scippa/Escitil Escitalopram ACTAVIS helyett.


Remelem azert dontottel igy amiert en is mar reg rajottem... Orvoslatogatooo.. Gyogyszerlatogatoo.. csak menj fel profession.hu-ra, ugy keresik oket mint a mezes kenyeret.


De nem vagyok gyogyszerellenes, nem macskagyokerezek meg ilyenek csak megvalogatom a gyogyszereim eredetet, es nem szedek generikumot, a magyarba meg nem bizok mert


1, nem akarom a magyar allamot is ezzel tamogatni

2, nem akarom a korrupciot sem tamogatni

3, mas eloallitasi modszerek, vigilancia egy kulfoldi nemet, brit, dania hanyatlo nyugathoz kepest mint az itthoni magyar HUF-al megszerzett, karbantartott klutyimatyisag amit tomnek az emberekbe (Frontin) hiaba ugyanaz a hatoanyag imadom amikor ezt mondjak. Azt is elo kell allitani vagy beszerezni. A HUF meg olyan izmos, hogy mar lehagyja a CHF-et is. Kepzelem hogyan van eloallitva meg ha nem eloallitva, akkor beszerezve ugy, hogy az egeszsegugy total fos. Majd arra fognak kolteni ugye.


Valamivel nagyobb bizalmam van, hogy talan neked kevesebb a serotonin, de egyebkent van olyan teoria is, hogy valakinek meg tul sok - erre meg SSRE-t adnak. Irreverzibilis MAOI-k peldaul ha jol tudom alig van itthon ha egy sincs. Kulfoldon hatasosak es bevalnak, es nagyon hatasosak tudnak lenni, csak sajna dieta kell hozza (sajtot meg ilyeneket nem ehetsz pl., mondjuk de, csak mertekkel). Konyvet lehetne errol irni, meg mar irtak talan, hogy mi megy itthon a farmakologiaban, orvoslatogatok, mi a jo gyogyszer, mik a helytallo kezelesek, pszichofarmakologiai kezelesek. De az is el lenne hallgatva ugy erzem.

febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj ide vastag kolbász!

Azért ezeket adják, mert általában ezek működnek


De ha ennyire okosnak gondolod magad, be lehet iratkozni az orvosira, utána szerezhetsz tudományos fokozatot. Majd elmehetsz tudóskodni, és akkor -ha sikerül megváltást elérni- leszel valaki.

febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen egy kicsit nehezen befogadható ez a túlzott riogató vélemény VastagKolbásztól :(
febr. 20. 11:19
 10/13 anonim ***** válasza:

sajnalom, de nem csak en vagyok ezen a velemenyen: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


elnezest

febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!