Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duciltia, Cymbalta kinek...

Duciltia, Cymbalta kinek mennyire volt hatásos antidepresszáns? Mellékhatások jelentkezése mennyire jellemző? (Részletek alább)

Figyelt kérdés
Generalizált szorongásra, szociális szorongásra kezdtem el szedni 5 napja duloxetin hatóanyagú gyógyszert. Egyelőre a fejben történő zsibbadáson és az idegenség érzeten kívül mást nem érzek, ám tudom, hogy min. 2 hét kell a hatás kialakulásához. Mellékhatásai miatt gondolkodom elsősorban a lerakásán. Rengeteg fel van sorolva a gyakori mellékhatások között, ami legjobban idegesít a libidó csökkenése, erekciós problémák, orgazmus hiánya (akár a gyógyszer abbahagyása után is).. Persze a többi se elhanyagolható. Mik a tapasztalok ezzel kapcsolatosan?

febr. 23. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nagyjából ugyanakkora az esélye a szexuális mellékhatásnak mint az többi SSRI/SNRI-nál. Az, hogy a szedés után fennmaradhat a szexuális diszfunkció (PSSD) sajnos valós, de elég kis százalékát érinti komolyabban az embereknek, de ez utóbbi hiába van már 2019 óta beleírva a betegtájékoztatóba, az orvos aki felírta neked azt tanulta anno, hogy az abbahagyás után biztosan elmúlik a szexuális mellékhatás, úgy hogy ha rákérdezel akkor nagy valószínűséggel ezt is fogja mondani tévesen. A duloxetin az egyiklegnehezebben elhagyható antidepresszáns jelenleg a piacon a rövid felezési ideje és kiszerelése miatt (kis kapszula amit szét kell nyitnod és újra összeraknod ha fokozatosan akarod csökkenteni az adagot, márpedig ezt kell csinálnod, hogy rosszullét nélkül letehesd). Gondolom még csak 30mg-ot szedsz, 60nál derül ki, hogy érint-e komopylabban téged a szexuális mellékhatás, de azt, hogy az abbahagyás után is fennmarad-e nincs a világon ember aki meg tudná neked előre jósolni (de a nagy számon törvénye alapján valószínűleg nem fog)
febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es total hulyeseget mond, ez egy SNRI, es a preforntalis cortexben levo dopamine receptorokra is hat. Stimulalja az aktivitast. Epp, hogy az ellenkezojet csinalja a sima SSRI-knek, ennel inkabb jellemzobb a nagyobb aktivitas, meg mellekhataskent magas vernyomas es magas pulzus.
febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
60mg-mal kezdtem, ennyit írt fel az orvos. 5 nap alatt szorongáscsökkenést nem tapasztaltam, csak mint írtam, zsibbadó/szedáló érzést a fejemen, plusz magamtól idegen érzéseket. Gyakori mellékhatás nyilván 10-ből 1 embert érint, tehát relatíve annak bekövetkezte se nyilvánvaló, mégis aggódok miatta. Illetve érdekelne a hatásáról is vélemény, aki használta, hogy mennyire csökkentette a társasági szorongását.
febr. 23. 23:03
 4/7 anonim ***** válasza:
erosebb gyogyszer mint az elavult ssri-k pl citaloprom, escitalopram, paroxetine. Nagyon soknak a vernyomasa felmegy aztan leteszik miatta. Szerencsed van neked nem. Van egy testvere a venlafaxine, de az dozisoknent kicsit mas, 75mg-ig alig valami de SSRI, 75 es 225 mg kozott SNRI 225 tol 375mg-ig mar SNDRI. Ez az egy SNDRI van itthon.
febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miért írok totál hülyeséget? Semmit sem írtál a letevéséről vagy a szexuális mellékhatásáról
febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
olvasd el a ket gyogyszer farmakodinamikajat, kinetikajat elobb. Nem akarok itt konyvet irni. Teljesen mashogy mukodik a ketto roviden.
febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy máshogy működik, én csak azt mondtam hogy a szexuális mellékhatásnak nagyjából ugyanakkora az esélye mint más SSRI-nál vagy SNRI-nál, illetve felhívtam a figyelmét arra, hogy az átlagnál nehezebben letehető szerről van szó. Tudom, jobban értesz hozzá, mint itt bármelyik felhasználó, mégis sokszor azt érzem, hogy feleslegesen tereled olyan mederbe a kérdésekre adott választ amivel nem a kérdésre válaszolsz szorosan, hanem a tudásodat akarod megcsillogtatni. És ezt semmiféle rosszindulat nélkül mondom.
febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!