Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem? Amíg bírok...

Mi a baj velem? Amíg bírok beszélni és írni?

Figyelt kérdés

Reggel felkeltem, semmi gond nem volt még velem. Kialudtam magam végre. Ettem, most meg takarítok. Aztán feltűnt, hogy a jobb szememmel olyan furán látok. Aztán beszéltem anyával, és kerestem a szavakat, szó szerint alig bírtam beszélni. Próbáltam írni a páromnak, de baromságokat írtam, gondolkodnom kellett, úgyhogy hagytam a fejébe. A fejemben, kezemben meg szorító érzés van.

Mi van velem? Ugye nem leszek rosszul? Itt ülök és sírok.

Rengeteget stresszeltem az utóbbi időben, lehet az is okozza. Félek ha így maradok, a munkám is elveszítem.

Szellemi munkát végzek. Kihez forduljak? Kérlek segítsetek!

N



febr. 24. 12:17
1 2
 1/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
0%
Egyél egy kis csokit.
febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda a tükör elé és mosolyogj. Ha az arcod nem szimmetrikus, akkor menj be ügyeletre.
febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha a leírtak igazak, akkor érdemes lenne mielőbb elmenni az ügyeletre, mert a a felsorolt tünetek alapján akár egy enyhébb stroke is lehet.

Azt persze már csak a rosszindulat kérdezi bennem, hogy egyrészt miért itt keresel megoldást az orvosi rendelő helyett, másrészt ha a családoddal gyakorlatilag nem sikerült kommunikálni, akkor ide hogyan tudtál hibátlanul kiírni ennyi mondatot.

febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Már most tisztább a tudatom valamennyire, de sosem éreztem még ilyet. :(

Nem kamuzok. Mi okom lenne rá? Megint ez az iszonyú rosszindulat.


A fejfájás maradt meg most.


Úgy érzem a stressz teljesen tönkretett így szép lassan. Tegnap reggel meg este az orrom is vérzett. Alig van étvágyam.

Jó ideje feledékeny vagyok, folyton álmos. Mintha kezdenék elbutulni.

febr. 24. 12:40
 5/19 A kérdező kommentje:

Az a baj a környezetemben sem vesz senki komolyan, mert biztos hisztizek. Igen...

Jó ideje szerintem depressziós vagyok. Nulla életkedv, rosszullét. Nem akarok kimozdulni, nem akarok senkivel találkozni vagy beszélgetni. Éjszaka felriadok az ideg miatt, szakad rólam a víz.

Úgyhogy köszönöm hármas válaszoló! Bocs, hogy nem kaptam még agyvérzést. De ami késik nem múlik, ne aggódj!

febr. 24. 12:59
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

A környezeted lehet, de te miért nem mész orvoshoz?

Először is háziorvos, nagylabor.

Nem biztos, hogy depresszió. Tüneteket okozhat hiánybetegség is.


De egyébként a 3-asnak igaza van abban, hogy a tüneteid alapján lehetett ministroke is akár.


Szóval, ha mást nem is, legalább hívd fel az ügyeletet, hogy ők mit mondanak.

febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy valaki tanácsol valamit, hanem az, hogy itt bármi van, egyből ráfogják az emberre, hogy hazudik. Mi az istenért hazudna az ember idegeneknek betegséget egy anonim oldalon?


Nem tudom miért nem mentem eddig orvoshoz... Talán mert már olyan szinten vagyok, hogy nekem már mindegy. A tegnapi orrvérzés is megijesztett mondjuk.


Itt a kórházról is csak rosszakat hallok. Ha ilyen tünetekkel bemegyek, elküldenek a francba vagy ülhetek ott órákat a semmiért. Ráadásul nincs kocsim se amivel bemehetnék.

Viszonylag jobban vagyok. A fejem fáj még mindig.


Ha ez tényleg ministroke volt ahogy írod, annak lehet következménye?

Még 30 éves se vagyok. :(

febr. 24. 14:16
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Azért az "iszonyú rosszindulat" elég messze van a hármas választól is...
febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Orrvérzést okozhat magas vérnyomás. Lehet hogy, most is szimplán csak felment és annak az utóhatását érzed fejfájás formájában.


A kórházról rosszakat hallottál. Ez a legtöbb kórházra igaz bakker. A miénket is szidják. Viszont velem mindig kedvesek voltak, akár a gyereket vittem be mert lefejelte a széklábat 11 hónaposan, akár én mentem sürgősségire, mert majdnem kitörtem a bokámat.



Nem vagyok orvos, nem tudom, hogy tényleg volt e strokod, de ha már nincs tüneted és nem akarsz kórházba menni, akkor hívd fel hétfőn a háziorvost és kérj alapos kivizsgálást.



Mondjuk ezek alapján a párod is kuka, ha nem foglalkozik azzal, hogy te leírtad magad.

febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Lehet hogy egy pár hétig csak zöldségeket, gyümölcsöket kéne fogyasztanod, több víz és pihenés.


Csinálj homlok-tarkó tartást, ez egy kineziológiai módszer, segít kiegyensúlyozni az agyféltekéket ami oldja a fizikális-érzelmi stresszt.


Bármikor bevetheted amikor stresszes vagy, elég egy 5 percig kitartani, vagy amíg megnyugszol. Nem baj ha lüktetést érzel a homlokodnál vagy egy kicsit rángatózol, ez természetes.


Mély légzéseket is vehetsz hozzá, orron be, szájon ki, minél lassabban.


Ezért képesek mások súlyos pénzeket elkérni, de most magad is elvégezgeted az oldást! 👍 🍀


[link]

febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!