Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Soha senkinek NEM lehetek...

Soha senkinek NEM lehetek elfogadható, elég jó. Elmúlhat idővel ez a borzasztó (nem dübörgő, de nagyon mélyen önmagadba vert, folyvást ott lappangó, soha el nem múló) érzés? Másokkal ellentétben én nem a nőket, hanem önmagamat hibáztatom, vagyis...

Figyelt kérdés

Másokkal ellentétben én egyáltalán nem a nőket, hanem egyes-egyedül önmagamat hibáztatom.


Vagyis pontosabban fogalmazva:


Állandóan (valamivel) önmagamat emlékeztetem (vagy adott - csupán kisebb - helyzetek állandóan eszembe juttatják), hogy egyszerűen nem tudok számukra megfelelni, így soha nem is lehetek nekik elegendő...


Az pedig kiváltképp nem, hogy esetleg egy kicsivel még több is lehetnék. Ellentétben több milliárd másik férfival (akik nem gondolnak ilyet, sőt néha talán még többet is önnöm magukról - de ez utóbbi egyedül az ő szerencséjük).


Valamik - módszeres - gyakorlásával, valamik elsajátításával, vagy önmagunk átképzésével (bármivel/akármivel, mik eszetekbe jutnak és megosztjátok velem) idővel elmúlhat ez a nagyon mélyen megbúvó, soha egy másodpercre el nem múló, erőteljesen negatív érzés?


Nem tudom ezt máshogy jobban leírni de így nem lehet élni, hogy folyton azt érzed (és nagyon érzed!), hogy milliárdokkal ellentétben te nem vagy eléggé (belülről fakadóan!) boldog/elégedett, nincs olyan belső békéd, mint sok (láthatóan magát nagyon jól érző) férfi, nő, legfőképp boldog/vidám lány és fiú!


Utóbbiakra nagyon felnézek, piedesztára helyezem őket, és hozzájuk mérve önmagamat (illetve az utóbbi éveimet) látom csak igazán, hogy mennyire boldogok, mennyire vidámak, mennyire aranyosak, mennyire tündériek! Jó lehet most 18-28 évesnek lenni! >>>> Én pedig hozzájuk képest maga vagyok a (szinte) érzésekkel nem rendelkező, azokat nem igazán kimutató, nem (annyira) vidám, szerintem könnyen MEGÚNHATÓ ember. Egy kifejezéstelen pókerarc! <<<<


Sőt még különösebben (ötletesen, nem pedig erőltetetten!) humoros, emellett érdekfeszítő, művelt, vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező SEM vagyok. (Egy nem sokat "élt", eltékozolt élet?)


(Amin lehetne fejleszteni az egy jobb állás, tehát anyagiak, illetve a test/testkép ami alakítható lenne, de az ami szerintem olyan FONTOS: a vidám, belső békével rendelkező, valóban humoros, szimpatikus belső én, hogy az illető tudja, hogy az adott pillanatban "épp ott akar lenni, ahol van"... Nos ezen tulajdonságok ezekhez a fiatalokhoz - illetve a már nem olyan fiatalokhoz - képest nincsenek meg.

Ami oly fontos lenne ahhoz, hogy úgymond "eladd magad".)



febr. 28. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Szia Kérdező!


Van belőle kiút. Fontos lenne azt tisztáznod magadban honnan jön ez az erzés? Megbàntottak egyszer? Személyiséged miatt gondolod? Kinèzeted miatt? Anyagi helyzeted miatt?

Tudsz-e felsorolni magadról olyan tulajdonságokat, amiket szeretsz? Pl mosolyod, szemed, kitartásod...stb

Mi az, amit nem szeretsz magadon? Miért nem szereted? Milyet szeretnél inkàbb? Tudsz-e az általad megítélt rossz tulajdonságokon változtatni?

Mélyről kell kezdeni és szigorúan őszinte kell, hogy legyél önmagaddal.

Fontos, hogy elfogadd magadon/magadban azokat, amin nem tudsz igazából változtatni. (Teszem azt túl magas vagy, csak egy példa)

A többin pedig vàltoztass szépen egyesével.

Fontos, hogy tudd, Te is ertékes vagy! Te is érsz annyit mint màs. Fontos, hogy keress olyan társasàgot, akik vidámak. Egy idő után felfogod venni Te ez az élet érzést.

Voltam hasonló cipőbe. Testképzavaros voltam. Nehezen de elfogadtam magam. Pl nekem sokat segített egy új frizura, egy új stílus kipróbàlása....stb. új kihívást kerestem mindig. És sikerült megoldani, ez okozott sikerélmenyt, hogy én is megtudtam csinàlni.

Fontos, jogy soha, de soha ne hasonlítsd magad senkihez. Mert nem keszel olyan soha! Egyediel vagyunk, mindenki! Mindenki maga miatt különleges!

febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Nekem van egy olyan benyomásom az írásodat olvasva, hogy te a szociális hálózatokon lógsz sokat és ott követed a barátaid, ismerőseid megosztásait, és abból döntöd el, hogy mások milyen tökéletes életet élnek, míg te meg nem. Ha ez így lenne, akkor vedd észre, hogy micsoda hülyeség ez, hiszen azt értelemszerűen senki nem posztolja a világhálóra, hogy milyen x@r az élete, azaz mindenki csak a szépet és a jót mondja és mutatja magáról, amivel egy hamis képet ad magáról, és ha ezekhez a hamis képekhez hasonlítod a te valós életedet, akkor teljesen logikus, hogy lenullázod magad.


Ezen kívül elhasznált mondás az, hogy ne hasonlítgasd magad másokhoz, mégis igaz, sőt, még egy példázatot is adok neked hozzá:


Ha a világ minden embere egy nagy körbe állna egy nagy réten, és mindenki képes lenne az összes gondját és problémáját kövekké és sziklákká átalakítani aszerint, hogy mit érez nagy, súlyos problémának, az nagy szikla legyen, az apróbb gondokat meg csak kis kavicsokká, és mindezeket mindenki kirakná maga elé, akkor abban a pillanatban, hogy mindenki látná a másik kőrakását, mindenki akarná a sajátját vissza. Szóval ne irigykedj másokra, mert nem tudhatod, hogy hogyan élnek a mosolyok mögött!

márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második: így legyen ötösöd a lottón! Egy-egy esetet leszámítva - telibe! 😅


Illetve tegyük hozzá a közösségi hálózatok böngészésiéhez azt is, hogy viszonylag sok olyan összevágott/összeollózott videót is látok, amiben emberek (főleg a fent leírt fiatalok) ragyognak, szinte sugárzanak a boldogságtól és a jókedvtől.


De ugyanakkor idetartozik azért az is, hogy szerintem én (mindentől függetlenül) az úgynevezett "jobb" pillanatainban sem vagyok annyira kisugárzó, annyira talpraesett és főképp nem olyan belső harmóniával/tartással felvértezett (ahogy írtam: mint aki pontosan tudja, hogy abban a pillanatban éppen ott akar lenni, ahol éppen van, legyen ez jelentéktelen, vagy akár jelentőségteljes pillanat), mint a mai 18-28 évesek - lányok, de akár fiúk is.

Így látom magam "kívülről".


.

.

.


"Nem tudhatod, hogy hogyan élnek a mosolyok mögött!"


Ugyanakkor ez is odaver...


(De ha még rosszul, problémákkal telepakolva is élnek közülük egyesek - akkor valami elképesztően jó módon palástolják!)

márc. 3. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!