Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az evés a "pótcselekvésemmé"...

Az evés a "pótcselekvésemmé" vált. Hogy lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

Minden problémámra az a reakcióm, hogy leülök nasizni, vagy ha nincs probléma, akkor csak simán nasizok, mert jól esne, vagy bármi. Egyszerűen ez olyan mértéket öltött, hogy egy bevásárlásomnál az elköltött pénz fele nasira megy el és nem tudom, hogyan szokhatnék le.

Spórolni is szeretnék, fogyni se ártana, viszont az utóbbi se működik úgy, ha mindenre az a "megoldás", hogy betolok egy zacskó chipset, meg egy tábla csokit.


márc. 1. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Szia, hasonló gondokkal küzdök. Másik pótcselekvést kell keresni. Baromi nehéz. Átszoktam most a magvakra, mint nasi, egy maréknyi eltelít.
márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Gyümölcsöt nasizzál.
márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Keress fel egy pszichológust és keresd meg az okot is, hogy mi a frusztrációd, és azt szüntesd meg.
márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Redukáld le a nasizást, meg amit lehet, helyettesíts egészségesebb alternatívákkal.

Én úgy kezdtem, hogy egészségtelen nasi részen meghagytam magamnak annyi lehetőséget, hogy egy hétre max három csomag popcorn, azon kívül csak magvak, zöldségek, gyümölcsök. Ha teheted az étkezést időzítsd úgy, hogy valami nasizás helyére. Mondjuk ha nasizol videonézés közben, akkor a nasizás helyére mondjuk szúrd be a vacsorát.

Tervezd meg, hogy egy héten mennyit nasizhatsz, és tartsd magad hozzá. Tehát hét elején megveszed a nasit egész hétre(kiv. gyorsan romló gyümölcsök) , maximum annyit, amennyit elterveztél, ha hamarabb elfogy, akkor ne pótold.

márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor észreveszed a késztetést, kezdj el rágózni. És keresd meg az okát, miért alakult ez ki nálad.
márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írd ki a gondjaidat naplóba, olvasd később el, találsz esetleg benne megoldást.

Vegyél egy boxzsákot, amikor nasiznál, üsd inkább azt.

márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!