Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sokat változott a...

Szerintetek sokat változott a mai fiatalság ahhoz képest aki most 35 éves vagy 40 éves anno mikor ő volt tinédzser?

Figyelt kérdés
márc. 1. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokat.
márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
45 vagyok..és rengeteget.
márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
24 vagyok és nézem a nálamnál fiatalabbakat és az az érzésem van, hogy atya Isten "MIK EZEK"?
márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Annyiban váltózót hogy,mai fiataloknak nincs önálló tevékenysége csak amit a tv-internet ad és szoktat.
márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén mi sem vagyunk olyanok, mint 20 éve a, 35-40 évesek:)


35/f

márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Hihetetlenül sokat.

Az ő idejükben nem volt közösségi média, nem voltak okostelefonok, az internet/mobilhálózatok nem voltak ilyen elterjedtek, mindennaposak, ennyire elérhetőek. Szóval totál más világ volt, mert az előbb felsoroltak gyökeresen változtattak meg mindent.

Én mondjuk 23 vagyok, és nem kicsit hálás, amiért nem most vagyok tini. Illetve, elég nagy szakadékot is érzek köztük, illetve köztem.

márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Idén leszek 35. Elég sokat.


Leginkább az közösségi média "fejlődése" miatt. Anno, amikor mi voltunk diákok, nagyon max. telefonon kereshettük a másikat, ha beszélni akartunk vele, vagy email... most meg 1 mp-n belül tudsz üzenetet küldeni bárkinek, és látod is, hogy fent van-e, tudod, mikor kapsz rá választ. Egyre többen vannak emiatt olyanok, akik full online élik a társas életüket, és kimutatások vannak arra, hogy kevesebben járnak el szórakozni pl. a késő tinik, kora húszévesek, mint a mi generációnkban. De kevesebben bandáznak is, fociznak a játszón. Nyilván nem mindenkire igaz, de tendenciák vannak. Egyre kevesebb közösségi hely van, ahol fiatalok normálisan ismerkedhetnének.


Szintén közösségi média, főleg Instagram hatása az, hogy 1) a tévhitek és f...gok gyorsabban terjednek, és néha annyira tudományosnak hangzanak, hogy könnyen bedől nekik egy tini, akinek nincs meg az eszköztára, nincs rutinja ebben, 2) elérhetetlen szépségideálok. Főleg hogy szanaszét minden filterezve... és azokra a férfiakra, nőkre buknak láthatóan sokan, és ezért ennek akarnak megfelelni. A mi korunkban még nem akartak 7lépéses bőrápolási rutint 12 évesek, és annak örülök, hogy még nem jöttek be olyan ijesztő amerikai trendek, mint 14 éveseknek a megelőző botox.Egyre többen akarnak műtéteket, amikre nincs is szükségük, csak a média miatt akarják, egyre többen verik magukat adósságba márkás ruhák meg iPhone vásárlás miatt, egyre több felnőtten öltözködő, full kisminkelt 14 éves van, aki online riszálja magát azért, mert ebből csak annyit lát, hogy így népszerű lesz.


De hogy pozitívumokról is beszéljünk - egyre több tananyag, tudományos anyag, ismeretterjesztő dolog érhető el INGYEN, így akinek van rá ingerenciája, de lehetősége alapvetően nem lenne, az is baromi jól meg tud tanulni mindent... most van a lehető legjobb esély arra, hogy vki, aki szegény családból jön, és szar suliba jár, ki tudjon törni. Én anno még tényleg rohadtam a könyvtárban órákat egy-egy beadandóhoz 13 évesen, most meg ha csak 10 percet google-özik valaki, már meg tudja oldani.

márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat... 30 múltam, nem tagadom akkoriban mi is elég "suttyók" lehettünk az idősebbek szemében, de hálát adok a sorsnak, hogy nem most vagyok tini. Vélhetően (nem tudhatjuk biztosan) engem is beszippantana a közösségi média ez az azzal áramló hihetetlen sok böszmeség.

Alkalmanként buszozok (vidék) és a buszra felszálló, köszönni nemtudó, telefont nyomkodó sutyerákoktól (lányok egyaránt) herótom van. Tisztelet a kivételnek, kb mint a fehér holló.

márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: ehhez azért én hozzátenném, hogy idősből ugyanennyi tirpák van, ez nem a kor függvénye. A mi generációnkban is volt ugyanennyi tapló. Csak mi nem telefont pötyögtünk közben.
márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget. Meg úgy alapból az emberek nagyon el vannak kapatva. Emlékszem, 2008-09 körül mindenki összetöpörödött, hogy a nagyon menő élete valójában mekkora illúzió, és egy-két hét elég ahhoz, hogy minden összeomoljon. Most megint irdatlan nagy az arc, sőt, még nagyobb is. Ahogy a nemzetközi alaphelyzet is aggasztóbb. Nagyon sokkal.
márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!