Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómára fogyatéko...

Asperger szindrómára fogyatékossági támogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Asperger szindrómám van, egyetemi továbbtanulás miatt hamarosan megszűnik az emelt családi pótlék. (Ugye ezzel jár MÁK kártya, parkolási igazolvány stb.) Jogosult vagyok az Asperger után, mint tartós betegség miatt fogyatékossági támogatásra?


Gyakorlatilag “kívülről” semmiben sem jelenik meg az rajtam, hogy autizmusban érintett vagyok, a társas kapcsolataimban viszont picit igen. Ezért is gondolkodom, hogy beadjam-e az igényt, ha jogosult vagyok rá egyáltalán, mert a mak.hu-n az van, hogy csak súlyos és középsúlyos autizmus esetén jár, az Asperger meg szerintem nem az.


Valaki tud ebben infót adni, netán érintett esetleg? Sehol sincs megfelelő tájékoztatás.



márc. 3. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Az asperger is lehet középsúlyos vagy súlyos, arra is jár. Viszont nem tudom, hogy a váltás az emelt csp-nél hogy működik, de saját jogon kérheted továbbra is akárhány évesen.
márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Saját jogon kaphatok emelt családit?
márc. 4. 00:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ugye eddig a szüleid vették fel rád, de felnőttként saját magad után kérheted továbbra is. Van erre is valami formanyomtatvány, amit ki kell tölteni, de járj utána jól, hogy mit hova kell küldeni, mert szeretnek szívózni ezzel is meg a fogytámmal is.
márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!