Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármilyen támogatás a...

Van bármilyen támogatás a személyiségzavaros embereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy nem sokan vagyunk így, de számomra megdöbbentő, hogy majdnem semmilyen támogatást nem találok azoknak, akik mentális betegségben szenvednek.

Nekem is van, minden erőmmel rajta vagyok a gyógyuláson, a terápián, az önfejlesztésen. Természetesen nem megy egyik napról a másikra, és nagyon sokszor nehéz akár kikelni az ágyból, minden ok nélkül, egyszerűen a katt miatt... És én nagyon pozitívnak találnám, ha lenne erre akármilyen támogatás. Eddig nem sok mindent találtam.

Aminek örülök, az az, hogy Facebookon van egy csoport, és amiatt már nem érzem magam teljesen egyedül.

Van még ilyen közösség, akár ahol személyesen lehet mentális betegséget érintett emberekkel találkozni? Vagy akármilyen támogatás, segítség? Nekem a legkisebb is számítana.


Ha bárkinek fontos ez, én borderline vagyok. Szerencsére nem a legdurvább esetek közé tartozom, tehát például messze vagyok attól, hogy pszichiátrián bent fekvős beteg legyek.


A normális válaszolóknak előre is köszönöm!



márc. 5. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt leszázalékolnak és valamilyen kategóriába sorolnak, akkor van támogatás.
márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Találkoztam már borderline miatt leszázalékolt illetővel, gondolom a mértékétől is függ valamint hogy miképpen érinti ez a munkavégzési képességet/mit állapítanak meg.

Tehát nem azt mondtam, hogy "mindenki, akinek ez a problémája".

márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg más betegségre sem jár semmilyen támogatás. Nem is értem amúgy, mi alapján lövik be, mire jár adókedvezmény, plusz szabadság stb.
márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Rengeteg más betegségre sem jár semmilyen támogatás. Nem is értem amúgy, mi alapján lövik be, mire jár adókedvezmény, plusz szabadság stb."


Megpróbálják megbecsülni leletek, orvosi szakvélemények alapján, hogy az adott betegség/betegségek mennyi munkaképesség-csökkenést okozhat.

Mivel mindenki egyedi, ezért valószínűleg e betegség is jelentkezhet enyhén/időszakosan/gyakran, súlyos mértékben stb

márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

[link]


Rengeteg mentalis betegsegre sem jar akarhanyszor volt ongyilkos probalkozasa, max fogyatekossagra adjak meg (de ott sem mindig). Egy borderline szemelyisegzavarra meg a 4 tagu biro szerintem lettyint egyet, mert akkor a hisztrionikus, skizoid/skizotip is kapjon es meg ki nem.


A birosag meg ezt ellenorzi periodikusan, szoval eleg nehez, max egy magannal tudnam elintezni a dolgot jo nagy penzzel hogy irjon olyan komoly velemenyt rolad amilyet az isten se tud. Es meg lehet ugy sem kapod meg, mert 4 tagu birosag donti el.


Nagyon kevesen kapjak ezt meg. Egy szemelyisegzavar meg kezdjuk ott, nem mentalis betegseg sajnos, sehol sem. hiaba rahuzzak, hogy erzelmileg labilis szemelyiseg zavar, erre max nyugtatot irnak fel. Es akkor ezt a BNO-t ra lehet huzni a skizofrenekre, a major depressziosokra, a bipolarisokra, de valahogy egyiknel sem szerepel.

márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem "bíróság" dönti el (többször is írtad, hogy "bíróság", vagy autocorrect volt?

Találkoztam már megváltozott munkaképességűként borderline személyiségzavarossal és hisztrionikussal is, bár nem erre kapta önmagában, más mentális betegség is volt.

Nem azt mondom, hogy véglegesre kapták meg, hanem meghatározott időszakra és x évenként felülvizsgálat.

márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában élek, itt senkit se érdekel, hogy ki személyiségzavaros. Fontos hangsúlyoznom, hogy személyiségzavar. NEM mentális betegség.

Szerintem az emberek nem veszik őket komolyan és nem tudnak velük azonosulni, így nem is lesz soha semmilyen támogatásunk. A terápiák is mindenhol ugyan olyan drágák, az pedig kész csoda, ha egy szakember borderlineokat akar gyógyítani. Kaptam már itt is visszautasítást:D


(off: szintúgy diagnosztizált borderline)

márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Úgy tudom hogy ha

leszázalékolnak akkor

kaphat az ember valamennyi

támogatást. Bár ezt is kétlem

mert úgy hallottam hogy sokan

nem kapnak semennyit mert nincs

meg a 3 év munka viszony.

Amúgy én is borderline vagyok

és én is benne vagyok egy

ilyen Facebook csoportban.

ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!