Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durcizik a pszichológusom? Ez...

Durcizik a pszichológusom? Ez így mennyire profi?

Figyelt kérdés

Már elég régóta járok hozzá, tudja, hogy nem vagyok egy link alak. Sajnos ma nem mentem el a megbeszélt időpontra, ugyanis elaludtam. Éjszakás voltam, 1-re kellett volna ott lennem, de nem ébredtem fel, hiába volt beállítva ébresztő. Csak 3 óra környékén ébredtem meg, egyből eszembe jutott, hogy basszus, nem menetem el a terápiára. Aztán láttam, hogy küldött egy sms-t, hogy várt engem. Én erre válaszolva megírtam, hogy mi a szitu, bocsánatot kértem, írtam, hogy nagyon restellem a dolgot, rosszul érzem magam miatta.

Jóval később felhívott, hogy időpontot egyeztessünk. De olyan lekezelő volt! Nem fogadta el a bocsánatot kérésemet ("majd megbeszéljük"), csak a sérelmével foglalkozott ("én ott ültem"), és gyorsan le is

zárta a telefonbeszélgetést.


Én értem, hogy ezzel most ő szívott, tényleg restellem a dolgot, de lehetne megértőbb. Ráadásul volt pár órája megemészteni a dolgot.


Hát én most elgondolkodtam azon, hogy a kövi lesz az utolsó terápiánk. Kifizetem ezt az órát is, hogy ne érje szó a ház elejét, aztán elbúcsúzom tőle.



márc. 7. 17:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha kifizeted neki a neked felróható okból kimaradt ülést, akkor nem volna szabad durcognia. Ha mégis ezt teszi, akkor mentálisan nincs rendben, hogy bízhatnál meg benne ezek után?
márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az első írta. Én magánórát aludtam át, mert beteg voltam (Skypon tartottuk volna). Bocsánatot kértem, megindokoltam, kifizettem azt, így többet nem emlegettük.
márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ezt mondjuk nem mondtam neki, hogy kifizetem, nem is volt rá alkalmam, olyan gyorsan lezárta a beszélgetést
márc. 7. 17:32
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mondani, hogy kifizeted, mert alap. Nem szívesség, nem jófejség - norma. Viszont neki meg kutya kötelessége felnőttként kezelnie téged. Egy nárcisztikus ne legyen pszichológus.
márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
30%

Értem a helyzetet: Te rosszat okoztál, hibáztál, de most egyből feloldozást követelsz. Most visszatámadsz, mert nem kaptad meg.


Nekem Te viselkedésed semmivel sem szimpatikusabb, sőt.

márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

Az is lehet, amikor hívtad, megzavartad valami közben, ezért csak gyorsan le akarta tenni.

Te meg benézel a fejedbe kitalációkat.

Lehet, hogy kezeltetni kellene ezt a fantazmagóriás problémád egy pszichológussal.

márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%
Most látom, ő hívott, összekevertem valamit.
márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%
Azért ez nem tűnik teljesen őszintének részedről... A pszichológus inkább úgy viselkedik, mintha szándékosságot sejtene a dolog mögött. Első alkalom, hogy ilyesmi történt? Együttműködő szoktál lenni? Az utolsó ülés hogy zajlott, tettél valamilyen fontos igéretet?
márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

5


Nem követelek én semmit, és nem is támadok, nem értem, miről beszélsz

márc. 7. 18:15
 10/29 A kérdező kommentje:

8


Ha szándékosságot sejt, akkor még egy ok, hogy befejezzük, mert ha ennyi idő és beszélgetés után ennyire félreismer, ennyire nincs meg benne a bizalom, akkor tényleg semmi értelme hozzá járnom

márc. 7. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!