Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi alvás szükséges egy 40...

Mennyi alvás szükséges egy 40 éves férfinak?

Figyelt kérdés
Alvásproblémáim vannak, de most kb tudok aludni 5-6 órát. Fél11kor fekszem le és 5ig alszom. Utána ha bármeddig fekszem is már nem tudok aludni.
márc. 13. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztald ki Te, más nem fogja tudni helyetted megmondani.
márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1es: Fáradtnak érzem magam ,de nem szeretnék altatót szedni. Próbálkozom, sporttal ,vitaminokkal, kibeszélni a gondjaimat, naplót vezetek... de valami nem stimmel akkor sem.
márc. 13. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés előtti meditációval, nyugtató zenével próbálkozz.
márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Fél 11-től hajnali 5-ig 6,5 óra telik el. Ez folytonos alvást tekintve csodálatos hosszúság. Majd ha 80-hoz közelítve 1-2 óránként felébredsz és egyfolytában 3-4 óránál nem alszol többet, akkor majd visszasírod a 40 évvel korábbi alvásidőt.
márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Este 7 után már ne nézz semmilyen képernyőt. Olvass könyvet, a legjobb.
márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
márc. 13. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyénenként és egészségügyi állapotból függő, hogy kinek mennyi alvásra van szüksége.


Három év múlva betöltöm a negyvenet. Régen sokat küzdöttem alvászavarokkal, alvásproblémákkal. Zenehallgatás, számítógépezés szerepet játszott, hogy nem tudtam elaludni, s amikor lefeküdtem, akkor kellett menjen a TV, mert ha nem, akkor kattogott az agyam azon, ami aznap volt, vagy a problémáimon. Az otthonról való elköltözés nem oldotta meg a dolgot, mert olyanokkal laktam együtt, akik problémásak voltak ,s akkor már miattuk aggódtam. Aztán végül lett egy hazaköltözés. Problémák vannak, sajnos sokszor. De meglepő módon napi 5-6 óra alvás összejön. Hogyan?


Egy ideig ittam napi egy bögre citromfűlevél teát majd ezt hosszabb időre napi egy bögre kamillateára cseréltem. Lefekvés előtt legalább két órával, hogy ne azért ne tudjak aludni, hogy wc-re kell mennem. Youtube-on kerestem alváshoz használt zenéket, melyeket átkonvertálva telefonra tettem, s hangszórón szóltak egész éjszaka. Ezek olyan zenék melyek alváshoz készültek (keresőbe írd be: deep sleep music ). Erről próbálok leszokni, mert ha úgy alakul, hogy van valami baj itthon, akkor jobb, ha nem megy TV, nem szól zene.

Próbálok pozitív dolgokra, emlékekre gondolni, hogy el tudjak aludni. Ilyen lehet kirándulás, gyermekkori emlék stb. Sokat sétálok, reggel vitamint szedek (magnézium b vitaminokkal), s próbálok odafigyelni étkezésre. Energiaitalt kizártam az életemből, reggel maximum egy bögre kávé és ennyi. Ha valami baj van, akkor van a telefonomon külön mappában meditációs zene, hogy ha elmegyek sétálni, akkor ne az adott problémán kattogjon az agyam. Igyekszek pozitívan gondolkozni, s zenét hallgatni hazafelé, munkába menet, mert akkor nem tudok a problémákon gondolkodni.

márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7es: köszönöm a tanácsokat.
márc. 13. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!