Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az olyan pszichés betegségeket...

Az olyan pszichés betegségeket amiket már magzat korban beszerzett egy ember a traumatizált anyja miatt majd a terhesség alatt ért bántalmazások miatt, hogy akarják gyógyítani?

Figyelt kérdés

Mióta olvasok a témában tudom hogy nincs nekem kiút és ez már eleve az anyám miatt van.

Egy nagyon szegény családból jön, amiben az alkoholista apja gyerekkorától kezdve ütötte, verte, szíjjal, rugdosta az egész családot…

Mellé még egy lepukkant kis házban laktak víz és fürdőszoba nélkül… (full magyarok vagyunk, nem cigányok)


A felnőtt életem nagy része azzal telt el, hogy az anyámon gondolkodom hogy hogy van meg még az ép elméje(bár nincs teljesen mert engem bánt) hogy miért akar így élni és hogy hogy lehetett ezt elviselni…. Ezzel (is) gyötröm magam minden nap


Ennek a mintának megfelelően kifogta az egyértelműen nárcisztikus apámat, aki a terhessége alatt is rosszul bánt vele(valószínű terhesen is verte), majd ő is többször félholtra verte, volt hogy a szemem előtt kiskoromban.


Na most a kérdés hogyha egy gyereknek ilyen a magzati léte és emiatt endogen depressziója panikbetegsege személyiségzavara van, arra hogy akarnak gyógyszert adni mikor ez a génjeimben van?


márc. 13. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarod egyelőre a valós segítséget. Nem vagy még azon a szinten.

Nem olvasni kell.

márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a lelket kellene gyógyítani, mert egy bogyó nem képes begyógyítani a lelki sebeidet, plusz vissza adni a mentális egészséged. Természetesen a pszichiáterek nem győzik felírni a különböző antidepresszánsokat, nyugtatókat stb. Na most azt ne felejtsük el, hogy ők nem függetlenek az anyagiaktól!!! Ugyan is különböző szerződéseik vannak bizonyos gyógyszercégekkel. Ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy mind a háziorvosokat, mind a pszichiátereket, de szerintem még a maszekokat is felkeresik időnként gyógyszer ügynökök, és ha az ő termékeiket írja fel a pácienseknek, akkor kap cserébe nem kevés összegeket, gondolom annak arányában, minél több gyógyszert ír fel. Sőt egy orvos mesélte, hogy még üdülést is kapnak ajándékba, nem is akármilyet.

Szerintem mikor segítséget kérsz, mindig tartsd szem előtt, kinek milyen érdeke fűződik hozzá. Ugyan így vannak az alternatív gyógyászok, vagy a magukat médiumnak, lelki segítőnek nevező emberkék is, nem kevés összegekért cserébe "gyógyítanak" meg. Azt javallanám neked a legnagyobb jó indulattal, ha kipróbálsz is egy-kettőt, mert mindezek ellenére vannak akik tényleg tudnak segíteni, de előtte mindenképp járj utána, és kérdezd meg azokat az embereket, lehetőleg minél többet, hogy nekik mik a tapasztalataik, az adott személy módszerével kapcsolatban, segített valamit rajtuk, lett az életükben pozitív váltotás, vagy csak a pénztárcájukat könnyítette meg.

Kipróbáltam már magam is sok mindent, de a szeretetnél és a boldogságnál nincs nagyobb gyógyír! Csak az számít ami MOST van, ami MOST történik az az egyetlen valóság!

Kívánom neked teljes szívemből, hogy gyógyulj meg, és találd meg az utadat!💙

márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Az ilyen előzmények miatt a banának ún. " szomorú agya" lesz, ami azt jelenti , hogy hajlamosabb az ilyen betegségekre. Kevesebb van neki bizonyos szabályozó anyagokból a szervezetében. Ezt lehet gyógyszerekkel kezelni. Az állapotot pedig pszichoterápiával javítani.
márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pszichológiai terápiával is gyógyítható. Én is gyógyszerellenes vagyok, bocs minden gyógyszerpártitól, én viszont a nem elég egyértelmű mellekhatások miatt.


Tanultam némi pszichológiát magam is, és eszembe jutott a kérdésedről az, hogy tanultam, hogy az állatias ösztön agy bizony magzati korban már tanul az anya hasában reakciókat.


Ez viszont nem felülírhatatlan!!!


Nehéz háttérből jöttél, ám kezdjük azzal, hogy ez nem a te hibád, tehát ne is bántsd magad amiatt, hogy hova születtél!


Van olyan, hogy születés terápia, ez is segíthet neked! Minél hamarabb kezdesz pszichológushoz járni, annál jobbak az eselyeid, hogy kezelni tudjon a születésed óta traumatizált háttered miatt!


Pszichoterápiával is gyógyítható, és az NLP is segíthet neked, vagy az, ha te magad kezdesz pszichológiát tanulni. Nem vagy egyedül a hátrányos helyzeteddel, ami nem bőrszín függő. Van megoldás gyógyszerek nélkül is a pszichológia eszközeivel.

márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Ja, és tévedsz: MINDIG VAN KIÚT!!! Nem vagy egyedül.


Ezen kívül nem a génjeidben van a baj, hanem egy tiszta, szűz és ártatlan lélekkel kerültél abba a testbe, amely édesanyád méhébe juttatott, az viszont, hogy a szüleid milyenek, nem szabad, hogy hassanak rád, meg kell tanulnod elválasztani magad a szüleidtől lelkileg, ami nem azt jelenti, hogy ne foglalkozz velük, hanem azt, hogy vedd észre, hogy hol vannak a te határaid és hol a szüleidé, mert egy nárcisztikus szülő bőven elég ahhoz, hogy a gyereke teljesen megbillenjen, de ha még az egyéb körülmények is traumatizálóak, mint anyagi vagy fizikai biztonság hiánya, akkor logikus, hogy ilyen hülyeséget képzelsz, hogy a génedbe lenne bármi is írva. Dehogy is! Egy ártatlan és tiszta lélekként kerültél ebbe a családba, testbe, helyre, ahol annyi rossz volt, hogy kénytelen vagy magadat megsemmisítened lelkileg, de ne tedd kérlek, hiszen nem ezért születtél erre a világra!!!


Nem tudom, hogy miért igen, talán még te sem, kérdező, de talán azért, hogy előbb magadon segíts, aztán meg másokon is, ugyanis van kiút minden x@rból, komolyan!!!


Gondolj az ártatlan és tiszta lelkedre, hogy milyen helyzetbe került, és mit tudsz te tenni a jelenlegi agyaddal azért, hogy kitörj a számodra is káros környezetből!!!


Szeretet, őszinteség, béke, egészség testileg és lelkileg is!!!

márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Családállítás: hallottál már róla? Szerintem az is segíthet!!!
márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!