Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párterápia mennyire volt...

Párterápia mennyire volt hasznos nektek?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig jártatok és milyen időközönként?
márc. 15. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy évig jártam heti egyszer egy óra rendszerességgel az immáron exemmel, és szerintem nekünk nagyon segített tisztábban látni mind magunkat, mind a másikat. Jó sok pénzt fizettünk érte és még csak házasok sem voltunk, egy év után költöztünk össze és egy év együttélés után mentünk el párterápiára szerintem egy esküvő áráért, viszont tényleg nem sajnálom végül azt a sok pénzt, mert tényleg sokat tanultam mind magamról, mind róla, mind a párkapcsolatunkról, mind a párkapcsolatokról általában, amely később is segített más párkapcsolatomnál, tehát ajánlom nagyon, méghozzá azt is, hogy jó szakemberhez kell menni (én külföldön élek, szóval nem tudom, ki számít jónak M.o.n).


Egy év után tartott nekünk egy éves összefoglalót rólunk és a párkapcsolatunkról, és abban elmondta, hogy miben haladtunk szépen, de azt is elmondta, hogy még milyen sok mindenen kell együtt dolgoznunk ahhoz, hogy kiegyensúlyozott párkapcsolatban éljünk (azaz ne öljük meg egymást napi szinten...), és úgy jöttünk ki tőle eme utolsó alkalommal, hogy tudassuk vele, ha folytatni szeretnénk, amire a most már exem azt mondta nekem, ahogy kiléptünk az ajtón, hogy ő nem, neki elég volt, én meg rögtön elkezdtem lakást keresni, hogy akkor el is költözzek tőle, mert én is belefáradtam a mindennapos egymás ölésébe, azzal együtt, hogy a szeretet és a szerelem nem tényező nálam ilyen döntésekben, hiszen az alapértelmezett kell, hogy legyen minden párkapcsolatban, mégsem elég indok ahhoz, hogy folytassuk, ha fárasztóbb, mint feltöltő, vagy ha a másik sem érez már elég erőt magában folytatni. Ez már sok éve volt. Azóta épp most ér véget egy újabb párkapcsolatom sajnos, bár most párterápia nélkül, egyszerűen csak nem akar velem lenni, akkor meg hadd menjen ő is, majd lesz remélem más is...


Én mondjuk alapból is terápia párti vagyok, tehát szerintem megéri megpróbálni!

márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30 éves kapcsolat, a feleségem unszolására, mentem. 2 hónapig jártunk, ő meg a két hónap alatt, járt a szeretőjéhez, akivel nem feküdt le, csak állítása szerint ezoretikussan egyesültek. Én mondtam a pszichiáter nőnek, szerintem megcsal, de ő is, és a feleségem is vállvetve mondták, nem nem. Aztán a gyereket akarta elrángatni pszichiáterhez, azt elegem lett, ővé lett a pénz enyém a gyerek, azt mindenki ment a maga utján. Minden agyturkász felesleges pénzkidobás.
ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!