Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öklendezés rosszat tesz?

Öklendezés rosszat tesz?

Figyelt kérdés
Oklendezestol lehet bajom?

márc. 17. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megsérülnek a lágy szerveid a torkodon és nem fog működni, amikor kéne...
márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint? Ha beteg vagy és hánysz néhányat semmi bajod nem lesz, ha viszont hánytatod magad és idő után negatív hatásai lesznek.
márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Idegesség miatt oklendezem ha nagyon rosszul viselem a stresszt. De nagyon sokszor még nincs ilyen bajom.
márc. 17. 16:47
 4/6 A kérdező kommentje:
És nem hányok csak öklendezés. Más bajom nincs ☺️
márc. 17. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Akkor attól nem lesz bajod.
márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, mert nem természetesen öklendezel, hanem erőlteted magad, pláne sokkal többször, mint egy átlagos ember természetesen öklendezik, minden, ami nem természetes, az hosszútávon káros. Az öklendezés egy védelmi mechanizmusa a szervezetnek mérgezés(gyanú) esetére.


Ismertem olyan idős embert, aki folyton öklendezett, és emiatt nyáladzott is, még ha nem is vagy idős, rád is lehet rossz hatással, talán épp a nyáltermelésedet befolyásolja, nem vagyok orvos, csak józan paraszti ésszel gondolom, hogy ha hosszútávon olyat csinálsz a szervezeteddel, amit csak vészhelyzet esetén kéne, akkor tán nem fog akkor működni, amikor netán egy légy repül a szádba, amikor tényleg öklendezni lenne normális.


Talán elkopik a reflex, ha szándékosan erőlteted, szerintem ez a logikus válasz.

márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!