Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A frontint lehet csak néha-néh...

A frontint lehet csak néha-néha bevenni? Vagy folyamatosan kell?

Figyelt kérdés

Nekem napi kettőt írt fel az orvos, de azt túl soknak találom, és egy közeli ismerősöm (aki orvos) azt mondta, hogy egyáltalán ne is szedjem.

De a kérdésem az lenne, hogy ha pl kb 2 naponta beveszek egyet, attól nem lesz semmi baj?

Ugye a papírján az áll hogy 2-4 hétig kell tartania maximum egy kezelésnek. De azzal kapcsolatban nem ír semmit, hogy úgy lehetne e szedni folyamatosan, ha nem minden nap veszem be.



márc. 17. 19:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lehet esetileg is szedni, lehet folyamatosan is, én mindkettőt alkalmazom 😊 pszichiáterem engedélyével, szedek reggel 0,25-t, este 0,5-t, és ha úgy érzem bekaphatok egy 0,25-t bármikor a napban, ha ideges vagyok. Vagy ha nem kell,akkor nem.
márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11-es: de neki még másik 2 gyógyszert is felírtak, és nem a pszichiáterrel egyeztette, hogy eltérhet-e az előírt szedéstől.
márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor is, én is szedek mást is!
márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

10.

Hányszor mondjam még hogy az ismerősöm is ORVOS. Utána tud nézni hogy melyik gyógyszernek mi a hatása. És ő meg a világért nem akarna ártani nekem. És egyébként igen, az ő véleménye nekem sokkal fontosabb mint bárki másé. Én beszedtem volna simán amit mondanak, már el is kezdtem, de így hogy ő azt mondta ne, már nem fogom.

Ne aggódj, nem hallgatok olyanokra akik nem értenek hozzá.


Most voltam egyébként először szakembereknél, és hidd el, nem jókedvemben mentem oda.

Legszívesebben többet vissza se mennék, de azt mondták hogy muszáj...


9.

Amúgy tényleg nincs az égvilágon semmi bajom, bár amúgy ők be akartak volna zárni a pszichiátriára másfél hétre 🤣 de mindegy, te aztán meg mondod a tutit, úgy hogy nem is ismersz. Köszi az gyors és ingyen diagnosztizálást. 😊

márc. 18. 21:04
 15/20 A kérdező kommentje:

11. Köszönöööm ❤️

Végre egy normális embeer, köszönöm szépen a válaszod 😊

márc. 18. 21:08
 16/20 anonim ***** válasza:
Szivesen! 👍😉
márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nézd, én részemről befejezem a tanácsadást, azt és úgy szedsz, amit akarsz. Ismerősöd nem ártani akar neked, de nem ért hozzá, nyilván nem pszichiáter ha utána kell néznie, mi is az a Frontin. Viszont mi a terved? Szeded úgy, ahogy az ismerősöd javasolta, de az orvosodnak azt hazudod, hogy azt és úgy szeded, ahogy ő előírta? Vagy elmondod neki, hogy egyébként hazaérve a szüleid és egy orvos ismerősöd azt mondta, ez így nem jó kombináció/dózis, ezért te nem úgy szeded? Fog örülni, az biztos. A pszichológus pedig nem viccből küldött pszichiáterhez, nem biztos, hogy fog úgy vállalni, hogy telibeszarod az orvosi utasításokat. Közben meg aki gyógyulna, az nem jut időponthoz.
márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A másik kettőnek nézett utána, a frontinnal tisztában volt hogy micsoda..

Szedem úgy ahogy az ismerősöm mondta, aztán ezt legközelebb megbeszélem a pszichiáterrel is.

Hidd el eleget aggódok én így is hogy mi lesz...

De amúgy igazad van.. Én felesleges vagyok, csak a helyet foglalom ebben a világban, a legjobb tényleg az lenne ha meghalnék...

márc. 19. 06:39
 19/20 anonim ***** válasza:
Na az utolsó mondatoddal egyetértek. Szedjél be párat!
márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na, pont az ilyenek miatt érett meg az emberiség a pusztulásra...


De amúgy megkérdeztem végül, és mind a ketten azt mondták hogy ne szedjem csak akkor ha úgy érzem hogy kell. És akkor ezek szerint csak rosszul írta fel nekem a pszichiáter...


... tényleg jobban jártam volna ha egyből tőlük kérdezem meg, és nem ettől a sok idiótától aki itt van.

(Tisztelet annak a kevés kivételnek)

márc. 21. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!