Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni ha nem érzi...

Mit lehetne tenni ha nem érzi a dolgok " súlyát"?

Figyelt kérdés

Az a problémánk hogy barátnőm nem érzi h az egészsége fontos.


Abszolút nem figyel oda magára pl hogy rendszeresen egyen, és ne csak száraz kaját, vagy mozogjon rendszeresen kicsit. Ir-es a kapott diétát is fellangolásszeruen tartja.


Nem érti h tennie kell vlmit pedig állandóan fáj vlmi ( hasa lába dereka) pukizik, vagy reggel nem tud olyan korán kelni h ne keljen kapkodva készülnie mert ül a wcn.


márc. 19. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tudja hogy a kevés mozgás és egészségtelen étrend okazza, orvos is megmondta, szembesítve van vele, akkor nagyon mást nem lehet tenni, csak próbálni gyengéden beszélni vele róla. Biztos mondtad már ezt neki, hogyan reagál olyankor? Biztosan érzékeny neki a téma, ezért lehet kényszerérezte van hogy ne gondoljon rá, mert ha foglalkozik vele akkor lehet nagyon rosszul érzi magát tőle.

Azt próbáld meg, hogy ne okold, ne utasítsd vagy "kényszerítds" hogy egészségesebb legyen.

Én valami ilyesmit mondanék neki: "Sajnálom hogy ilyen rosszul érzed magad, hogyan tudok segíteni? Nem fogok semmit ráerőltetni,ha nem akarod, csak szépen lassan próbáljunk meg egyre egészségesebben enni. Mindenben támogatlak, majd együtt csináljuk! Először csak egy kicsit mozgunk Pl 10 percet, valami zenére amit szeretsz, aztán néhány alkalom után megtoldjuk 5 perccel ha készen állsz! De velem bármit megbeszélhetsz, nem kell szégyellned magad emiatt, sok ember érzi így magát. Majd meglátod milyen jó lesz ha meggyógyulsz! És nem baj ha nem eszel mindig egészségesen, nem a tökéletesség a cél, hanem hogy szép lassan kis lépésekkel egyre egészségesebb legyél!"

Nyilván nem szóról szóra, de megpróbáltam minél többet leírni, ami segíthet neki megnyílni. Ha azt érezteted hogy biztonságban van és nem fogsz ítélkezni mikor "elrontja" akkor lehet könnyebben fog neki menni

márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rendszeresség tartásával van gondja, gondolom. Találjatok ki valami heti menüt együtt (ha mindketten utáltok főzni, sajnos marad a rendelés) és egy szabott időt a mozgásra is. Ha betartja egy hónapig, utána már szinte hiányozni fog, ha eltér tőle, de idő kell, amíg új szokások kialakulnak (az meg a pszichológia szerint 3 hónap). És igen, nagy segítség, ha együtt tudná veled csinálni, ha jó példát tudsz mutatni neki, társa vagy ebben.
márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen ezeken túl vagyunk, bármilyen mozgast talalt vele csináltam stb.

2 nap utan kérdeztem na ma tornázunk? - majd holnap, holnap megkérdeztem akkor se..nem mondtam rá semmit..

márc. 19. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ő a te párod. Ha rád nem hallgat, most mi innen mit tehetnénk. Vagy reménykedsz, bíztatod még, hogy megjön az ihlete, vagy elfogadod ilyennek, vagy keresel másikat. Egy barátnőm most vált el, mert a férje ezer éve kínlódott ezzel-azzal, de nem tett semmit, hogy meggyógyuljon (nem tartotta a diétát, nem csinálta a gyógytornát, nem ment el szakorvoshoz, csak folyton betegállományban van) és elege lett a nyavalygásból, meg hogy egyedül kell csinálnia mindent a gyerekük körül. Persze ő a szívtelen, hogy egy beteg embert magára hagy, pedig tényleg nagyon sokáig támogatta, biztatta, hitt benne és kiszolgálta. Nem azt mondom, nálad is billenjen erre a mérleg, mert nem látok bele, de van, amit nem tudsz a másik helyett megcsinálni. Amit tehetsz, hogy pl. főzöl neki, rászólsz, hogy 3 óránként egyen, kikapcsolod a filmet, elrakod a nasikat... De hát ez is olyan, mintha a másik a gyereked lenne. Ahelyett, hogy felelősséget vállalna önmagáért.
márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Állandóan fáj vlmije, minden nap.

Fáj a hasa, fáradt, betegségből ki be. Fáj a dereka, tudom kövér vagyok stb..

márc. 19. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, depressziós valamitől és ebbe menekül, hogy figyelmet, pátyolgatást kapjon és "szabadságot" az élet kihívásai alól. És nem feltétlenül tudja, hogy mi baja van. Lehet tipikusan a munkahely, karrier, vagy valami a nőiességgel, elköteleződéssel, családalapítással, a szüleivel... bármi és bármi kombinációja. Akár olyan elvárások vagy félelmek, amik csak az ő fejében léteznek. De történhetett is valami, ezt viszont talán te is tudod. A legtöbb ember nem ismeri magát, a működését (pláne ha fiatalabbak vagytok, bár nem mindig ezen múlik).
márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!