Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 12 órás munkát végzek futárkod...

12 órás munkát végzek futárkodás. Sokszor nagyon stresszel és nagyon rosszul érzem magam munka közben sokszor szédülök és gyengének érzem magam. Voltam mindenféle vizsgálaton magánba is de nem találtak semmit sem. Létezne hogy ennyire stresszelek?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve vannak pánikolásaim és szorongásom. Volt már nektek hasonló? És ha igen hogyan tovább tippek és tanácsokat elfogadok! Köszönöm hogy elolvastad. Kb

márc. 20. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Szorongásos, pánikos tünetekkel pszichiáterhez kell fordulni, az majd szépen felír egy tablettát, amit beveszel, kibírod az első 1 hónapot, ami a "rászokási periódus", és kicsit rázósabb, utána kutya bajod nem lesz.

Vagy válthatsz munkahelyet, meg egyéb közhelyek, amit mások szoktak puffogtatni, de sokaknak ez nem realitás.

márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokaknak ilyen panaszokra nyugtatokat irnak fel hogy szedjek, azert nem probaltam meg. Pszichologusnal jartam mar.
márc. 20. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyugtató nem gyógyszer, az tüneti kezelés. (mint az alkohol)

Én elvenném a jogot a "háziorvosoktól", hogy nyugtatókat írhassanak fel.

Az mit jelent, hogy "pszichológusnál is jártam már"?

márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Pánikra hajlamos vagy, és szorongsz?


És így mentél el futárnak??

Hagyd abba, mielőtt balesetet csinálsz, vagy félreszámolsz valamit az UV-nél...

márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem volt. Amit egyes ír, azt a gyógyszert antidepresszánsnak hívják és valóban könnyen felírják a pszichiáterek, de egyáltalán nem biztos, hogy megoldja a problémát. Én a mellékhatásai miatt hagytam abba, van akinek pedig nem is hat. Az antidepi mellé szoktak felírni nyugtatót, hogy amíg nem kezd el hatni (több hét) addig is ki lehessen bírni a szorongást. A nyugtató az szokott hatni mindenkinek, viszont könnyű raszokni. Ami természetes és jó a pánik ellen az a mozgás és a normális élet. 12 órás munka mellett nehezen kivitelezhető, úgyhogy ha teheted keress más munkát. Menj el sportolni, csináld azt, amit szeretsz, figyelj oda magadra és javulni fogsz.
márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
És már meg is jelenet a "keress másik munkát" "sportolj, mozogj", a pszichiáterek kóklerek, józsi/julcsi által gyártott elmélet. Ezért veszélyes az internet.
márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os a mozgás mindenkinek jót tesz, a stresszre pedig kifejezetten jó. Egy szóval nem írtam, hogy a pszichiáterek koklerek, de csak egyféleképpen tudnak segíteni: gyógyszerrel, meg lehet próbálni (én azt írtam nekem nem jött be, másnak attól még bejöhet). Nyilván ha egyfolytában dolgozol pihenni sincs időd az nem tesz jót a mentális egészségednek, hidd el ezzel egy pszichiáter is egyetértene, nem kell hozzá különlegesen okosnak lenni, hogy ezzel tisztában legyen az ember.
márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
12 órát dolgozni nem normális. Egyszer csináltam,1 hónap múlva idegroncs lettem.
márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs mas lehetoseg nagyon a 12-oran kivul en se csinalnam ha lenne mas, de koszi mindenkinek!
márc. 20. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!