Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan IQ teszt, ami...

Létezik olyan IQ teszt, ami jóval összetettebb?

Figyelt kérdés

Mindig is problémám volt az iskolával. Hogy pontosítsak, nem is a tanulás része, hanem a szerzett tudás bebizonyítása. Dolgozatok, feleletek szinte mindig elégtelenre vagy elégségesre sikeredtek. Ha csak egyszer hármast kaptam, az egész család ünnepelt.


A rossz jegyeknek köszönhetően csak egy szakképzőbe vettek fel, és olyat kellett tanulnom, ami untatott. (Eladó szak.)

Bár pofonegyszerű volt, mégis a problémám megmaradt; dolgozat írásnál, feleletnél az óriási blokk, ami megakadályozott abban, hogy kiadjam magamból a tanultakat. Mindenki azt hitte, hogy direkt csinálom.


Emiatt az említett szakmát sem sikerült megszereznem, így egy olyan osztályba kerültem 2. lehetőség gyanánt, ahol halmozottan hátrányos helyzetű, 8 általánost be nem fejező, illetve züllött diákok voltak. Ebben az a vicces, hogy ők harmad annyit sem szekáltak, mint általánosban a 4-es, 5-ös tanuló diákok. Ezt csak mint mellékes infó, megjegyeztem.


Szóval, hogy rövidre fogjam; szintén megbuktam.

Szakma nélkül maradtam, végül egy autizmus diagnózissal leszázalékoltak, de csakhogy ezt is cifrázzam, több mentális betegségnek is a spektrumán vagyok. (Összességében ön és közveszélyesnek is minősítettek.)


Visszatérve az iskolához, amikor tanulási problémáim beigazolódni látszódtak, szüleim elvittek több szakemberhez is, és egy alkalommal IQ tesztet végeztettek el velem. Az eredmény 79 lett. Ekkor hozzátették, hogy az átlag 90, az átlag feletti 130. (Csakhogy átlássam a skálát.)

A teszt eredménye eléggé lehangolt, de legalább megmagyarázta mi bajom van: hülye vagyok.


Ezután lavinaként zúdult rám mindenféle teszt:

- Hallásértés

- Memóriai feladatok

- Háttérzaj mellett mit értek meg a szövegből (a fogalmát e feladatnak nem tudom)

- Olvassak el egy mesét és írjak vázlatot


Röviden ennyi. A lényeg, hogy sikerült megállapítaniuk, hogy egy 6-7 éves gyerek szintjén vagyok. Ekkor 13 éves voltam.


Annyira untam a vizsgálatokat, hogy bizonyos helyzetekben az első feladat nevét hallássértésnek írtam, hogy legyen min röhögnöm. A 4. napon pedig elkezdtem hülyeségeket kitalálni, hogy ne unatkozzak.

Van egy teszt, amin meg kell állapítani, hogy a képeken látható embereknek milyen az aktuális hangulatuk. Elkezdtem magyarázni, hogy lehet éppen tüsszenteni akar, azért vág furcsa képet. Lehet nem is nevet, csak zavarban van, stb… Az érvelésemmel nem volt gond, de nem a feladathoz illett, viszont ki kellett már mondanom, mert bosszantott valamiért, hogy nem lehet saját véleményem, mert a “szakemberek” keretein belül kell válaszolgatnom és teljesítenem. Megmondom őszintén, zavart ahogyan elkönyveltek engem, láttam rajtuk a megvetést. Több napos vizsgálat volt, nem ettem, mert utálok úgy enni, hogy emberek vesznek körül. Ez az iskolában is így ment, legelőször délután 3 órakor ettem és ittam, és akkor is mentem wc-re. Én emberek között vegetálok.

Valószínűleg ez is rádobott sokat a borzasztó teljesítményre. Meg akartam ölni magam.


A vizsgálatok, az iskola, a diagnózis, a leszázalékolás után kíváncsiságból a netes mensa IQ tesztet töltöttem ki, 125 lett az eredmény, amit egyáltalán nem neveznék kiemelkedőnek, de rossznak sem, mivel mégsem 79… Ezen felbuzdulva kitöltöttem még egyszer, akkor pedig 70 alattira sikeredett. Ekkor megint nem tudtam, hogy mi a **** van.


Hülye vagyok? “Normális”? Életképes? Fogalmam sincs.


Egyik nap megállítottak a városban, hogy hol található egy bizonyos bolt. Nem tudtam megmondani, és a poén az, hogy abban a percben tényleg nem tudtam hogy hol van, vagy hogy egyáltalán LÉTEZIK-e nálunk(?) vagy egyáltalán a világon ilyen. Penny. Bekötött szemmel eltalálnék oda. És nem, nem tudtam mi az!!!


Iskolában ezért álltam bukásra majdnem mindenből. Átfogóan nem tudnék beszélni egyik tantárggyal kapcsolatosan sem, de hozzá tudok szólni sok témához, tehát az akkori jegyeim nem tükrözik az AKKORI tudásomat.


Én még egyszer nem akarok szakemberhez vagy bárkihez menni ez ügyben, mert nem bírok teljesíteni senki nyomása alatt.


Fizetős netes tesztek közül nem tudom van-e valamelyik ami megéri, úgyhogy akinek van tapasztalata, ajánljon valamit. A sok szöveget magamról véletlenül írtam, csak úgy “hangosan” elgondolkodtam, de most már itt hagyom.


márc. 24. 04:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A szabatos, logikus megfogalmazásból, a tartalom összefüggésekből, a szakszavak megfelelő használatából stb. ítélve mindez nem rólad szól, Kérdező, hanem egy 3. személyről.


Mire jó ez?!

márc. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

“ Háttérzaj mellett mit értek meg a szövegből (a fogalmát e feladatnak nem tudom)”


Megérted-e a zajból a beszédhangot, ki tudja-e szűrni a füled? A hallásérzékést mérik.

márc. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Milyen 3. személyről? Nem értelek.


2# Aki nyilván az 1# is:

Nem egészen a hallást vizsgálják, hanem azt a fajta készséget, hogy mennyire tudom megkülönböztetni, azaz kivenni a beszédet a háttérzajból, tehát más frekvenciából. Egy bizonyos életkor alatt nem lehet ezt elsajátítani, megérteni. Legalábbis csak gondolom, mivel nekem sem magyarázták el.

márc. 24. 04:55
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

"Ekkor hozzátették, hogy az átlag 90, az átlag feletti 130"

. Ez egy baromság: 100 az átlag per definitionem, átlag feletti a 100-nál több. A 130 feletti a "nagyon tehetséges" kategória inkább.


Ami a fő kérdést illeti: nem igazán érted, hogyan működnek ezek a tesztek, de nem azért lett rád nézve kedvezőtlen eredménye a tesztnek, mert nem lehet saját véleményed. A reakciód mutatja, hogy helyes volt a következtetésük.


Egyébként nem tudom, mit akarsz tesztekkel: neked fejlesztő pedagógusra, pszichológusra lett volna szükséged már általános iskolában, és simán meglett volna az egyik szakma, hiszen egyértelmű, hogy a legfőbb gond a stresszhelyzet kezelése, ami tanulható.

márc. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4# Ahh, jártam éveken át fejlesztésre… Iskolán belül és iskolán kívül is… Minden héten 2-3 alkalommal otthagytak anyámék 10 ezer forintot akkoriban, ráadásul akkor még anyagilag is rosszabbul álltunk. Haszna nem volt.
márc. 24. 09:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Mármint hetente 10 ezret. :D
márc. 24. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem volt haszna? Tehát akkor sosincs haszna, ezt így ki lehet jelenteni?


Nekem kicsit ellentmondásos, hogy egyrészt sorolod, mennyi mindennel vert a sors téged, és azt sem tudod memgondani, hol a Penny, ugyanakkor az süt le, hogy Te a világon szinte mindent jobban tudsz még szakembereknél is. Nekem ez nagyon furcsa.


IQ-tesztből az a megbízható, amit pszichológus felügyelete alatt végeznek. Pont. De ez csak azt mutatja, hogy ennyi az IQ-d, ez önmagában nem predesztinál semmire: most mégis mire mennél azzal, ha kiderülne, tényleg 125-ös IQ-d van? Hirtelen tudnád, merre van a Penny? Vagy gyorsan letennél egy érettségid, lediplomáznál, mert rájönnél, mégis tudsz tanulni és vizsgázni?


Értem a problémádat, de már inkább a megoldásra kellene koncentrálni.

márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7# Nem utaltam arra, hogy jobban tudnék a szakembereknél bármit is. Én csak kíváncsi vagyok arra, hogy mi van velem. Megoldás pedig mire kellene?
márc. 24. 19:10
 9/11 anonim válasza:
Szerintem annál átfogóbb intelligenciateszt, amit veled elvégeztettek, nem igazán van. Viszont az iq fejleszthető, tehát az, hogy akkor annyi volt, nem feltétlen igaz a mostani állapotodra, bár extrém mértékben nem fog valtozni így sem. Ha normális életet tudsz élni, nem számít az iq annyira.
ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok normális életet élni.
ápr. 1. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!